Selvi: Barış Pınarı Harekatı'nın ucu açık, Bakan Akar bitiş tarihi vermediArtı Gerçek

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Milli Savunma Bakanı Akar'ın operasyonla ilgili olarak muhalefet liderlerine yaptığı ziyareti yazdı.


Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Suirye’ye yönelik askeri ilgili muhalefet liderlerine yaptığı ziyarette 'harekatın bitiş tarihini vermediğini' belirtti. Selvi operasyonun 'ucu açık olduğunu' söyledi.

Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın operasyonla ilgili olarak muhalefet liderlerine yaptığı ziyarete değindi. 

Selvi, İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı ziyaretlerle Akar'ın operasyonun bitişine ilişkin net bir tarih vermediğini söyledi. 

Selvi'nin “Harekâtta neler oluyor, Trump’tan yaptırım bekleniyor mu?” başlığıyla yayımlanan bir bölümü şöyle: 

"Milli Savunma Bakanı Akar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek harekâta ilişkin bilgilendirdi. Akar’ın 'Harekât planlanan takvimden daha önde gidiyor' dediği ifade ediliyor. Bakan Akar’ın iki liderle görüşmesinde operasyonun ne zaman sona ereceği konusunda özellikle bir tarih verilmemiş. Bu ucu açık bir operasyon. Operasyonun nihai hedefinin terör koridorunu ortadan kaldırmak olduğunu söylemiş."
 

BAĞLANTILI HABERLER