Van'daki saldırıyla ilgili 43 gözaltıArtı Gerçek

Van'da Vefa Sosyal Destek Grubunun içerisinde bulunduğu araca silahlı saldırı düzenlenmiş.Biri belediye çalışanı iki kişi hayatını kaybetmişti.


Van’ın Özalp ilçesinde karantinaya alınan mahalleden dönen Vefa Sosyal Destek Grubunun içerisinde bulunduğu araca düzenlenen silahlı saldırıda biri belediye çalışanı 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıyla ilgili yapılan başlatılan soruşturma kapsamında aralarında HDP İlçe Eş Başkanı Burhan Atmaca ve parti yöneticilerinin de olduğu  43 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. HDP dün olayın ardından yaptığı açıklamada söz konusu saldırıyı sert şekilde kınamıştı. 


NE OLMUŞTU?

Karantinaya alınan Van’ın Özalp ilçesi Eğribilen Mahallesi'ne yardım götüren Özalp Belediyesi ekibi köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırıda belediye çalışanı ile bir sivil hayatını kaybetmişti.

Saldırıyla ilgili Van Valiliği şu açıklamayı yapmıştı:

“14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibinin köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır.

Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

(HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER