Bursa’da erkek şiddeti: Uzaklaştırma talebi reddedilmiş

Bursa’da erkek şiddeti: Uzaklaştırma talebi reddedilmiş
Yayınlanma:
A+ A-
Uzaklaştırma talebi reddedilen Ş.B boşandığı Bünyamin Altunok tarafından bıçaklı saldırısına uğradı. Ş. B’nin yanında bulunan iki arkadaşı yaralandı.

Ezgi Bulut


BURSA - Bursa'da Ş.B., boşandığı Bünyamin Altunok’un bıçaklı saldırısına uğradı. Ş.B'nin yanındaki iki arkadaşı Altunok tarafından bıçaklandı. Artı Gerçek'e konuşan Ş.B. daha önce evini basan ve kendisini sürekli tehdit eden Bünyamin Altunok hakkında uzaklaştırma kararı aldırmak için başvuruda bulunduğunu ancak talebinin reddedildiğini söyledi.

Bursa’da yaşayan 25 yaşındaki Ş.B., şiddet ve baskı gördüğü Bünyamin Altunok’tan 18 Haziran 2023’te boşandı. Ş.B., 30 Ağustos günü beş yaşındaki çocuklarını görmek isteyen Bünyamin Altunok ile Acemler Metro İstasyonu’nda buluştu. Altunok, Ş.B.’yi şiddet uygulamaya başladı. Bu sırada Ş.B.’yi korumaya çalışan A.A. sol akciğerinden, Ö.S. ise kafasından bıçakla yaralandı. A.A.’nın ciğeri söndü, solunun cihazına bağlandı. Ö.S.’nin ise kafasına çok sayıda dikiş atıldı.

Polis tarafından gözaltına alınan Bünyamin Altunok ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

fail.jpg
Bünyamin Altunok

EVİ BASILDI AMA UZAKLAŞTIRMA KARARI REDDEDİLDİ

Bünyamin Altunok’un boşandıktan sonra yaşadığı evi basarak kendisine sözlü ve fiziksel şiddet uyguladığını dile getiren Ş.B., Bünyamin Altunok hakkında uzaklaştırma kararı talep ettiğini ancak bu talebin reddedildiğini söyledi.

'GÜVENDE HİSSETMEK İÇİN KALABALIK ORTAMLARDA ÇOCUĞU TESLİM EDİYORDUM'

Boşandıktan sonra Bünyamin Altunok’un yeni evinin adresini öğrenmemesi için gizlilik kararı aldırdığını ancak Altunok'un adresi öğrenerek evini bastığını belirten Ş.B., "Bana sürekli tehdit mesajları atıyordu. Ben de uzaklaştırma kararı çıkartmak istedim ancak polis tutanakları da olmasına rağmen hakim bunu reddetti. Bana zarar vermesinden korktuğum için evimin adresini değiştirdim. Ortak çocuğumuzu teslim etmek ve teslim almak için de daha güvenli olduğunu düşündüğüm kalabalık ortamları seçiyordum" dedi.

'GÜVENLİK MÜDAHALE ETMEDİ'

Ş.B., 30 Ağustos günü Bünyamin Altunok'un çocuğunu görmek istediğini, sabah çocuğu teslim ettiğini, saat 15.00'te de çocuğunu almak için yanında iki arkadaşıyla birlikte Acemler Metro İstasyonu’nda Altunok ile buluştuğunu belirtti.

Altunok'un kendisini ve ailesini tehdit ettiği için yalnız gitmek istemediğini vurgulayan Ş.B., olay gününü şöyle anlattı:

"Arkadaşlarım A.A ve Ö.S. de benimle birlikte geldi. Metroda bir anda bana yumrukla saldırmaya başladı. Bana vurunca yere düştüm, kafamı çarptım. O anda yanımda olan Ö.S. araya girerek Bünyamin Altunok’u tuttu, yere yatırdı. Çevredekiler ayırdı, güvenlik hiç oralı olmadı. Bünyamin Altunok kısa bir süre sonra elinde bıçakla bize doğru koşmaya başladı. Önce A.A.’yı sol göğsünün hemen altıdan, Ö.S.’yi de başından bıçakladı. Eğer güvenlik Bünyamin Altunok’a müdahale ederek onu odaya koysaydı bıçaklanma olmayacaktı."

Öne Çıkanlar