Gazeteci Murat Yetkin: Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç açık cezaevine alındı

Gazeteci Murat Yetkin: Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç açık cezaevine alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Murat Yetkin, Ceren Özdemir’i katleden ve müebbet hapis cezasına mahkum edilen Arduç'un açık cezaevine alındığını öne sürdü. Adalet Bakanı Tunç iddianın gerçeği yansıtmadığını savunarak "Kanun gereği açık ceza infaz kurumuna ayrılamaz" dedi.

Artı Gerçek - Gazeteci Murat Yetkin, Ceren Özdemir’i Ordu’da evinin önünde katleden ve müebbet hapis cezasına mahkum edilen Özgür Arduç'un açık cezaevine alındığını iddia ederek Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a "Sayın Tunç ne yapıyorsunuz? Yani bir yandan bakıyoruz gazeteci arkadaşlar içeride, bunlara uygulanmıyor. Neden?" diye seslendi.

'GAZETECİ ARKADAŞLAR İÇERİDE, BUNLARA UYGULANMIYOR'

YouTube yayınında iddialarını dile getiren Yetkin, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a seslenerek “2021 yılındaydı galiba. Evet. Ordu'da evinin önünde kendisini takip eden bir cani tarafından bıçaklanarak öldürülen yirmi yaşındaki Ceren Özdemir. Hatırladınız mı? Ceren Özdemir gösteriler düzenlenmişti, işte filan. ‘Hesabı sorulacak’ denmişti, soruldu. Özgür Arduç katili, bıçaklayarak kızı kendi evinin önünde öldürüyor. Efendim, iyi halden dolayı açık cezaevine nakledilmiş.

110003460-c80a952b-a9a1-4973-b970-bd30848e58d2.jpg

Ceren Özdemir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a seslenmek istiyorum. Sayın Tunç ne yapıyorsunuz? Yani bir yandan bakıyoruz gazeteci arkadaşlar içeride, bunlara uygulanmıyor. Neden? Çünkü efendim devlet suçu. Ya devlet suçunu devlet affeder. Devlet, yani devlet suçunu affeder" dedi.

'SAYIN TUNÇ, SİZE SESLENİYORUM, VİCDANINIZA SESLENİYORUM, ADALET BU MU?'

Yetkin, “Alaattin Çakıcı, suç örgütü lideri olmaktan beraat etti bu süreçte biliyor musunuz? Bu kadar mı artık suçlu olanlar kollanıyor? Ondan sonra Gezi Davası tutukluları içeride. Milletvekili seçildiğinde de uygulanmıyor. Sayın Tunç, size sesleniyorum, vicdanınıza sesleniyorum, adalet bu mu?” diyerek sözlerini tamamladı.

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ'TAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Hukuki süreç başlatılacağını söyleyen Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Ordu’da evinin önünde Ceren Özdemir’i vahşice öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 30 yıl 58 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan hükümlünün açık cezaevine alındığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiği için kanun gereğince açık ceza infaz kurumuna ayrılamaz. Bu gerçek bilinmesine rağmen; kamuoyumuzda infiale sebep olabilecek bu asılsız iddianın adli yılın açıldığı bugün ortaya atılmış olması adalete duyulan güveni sarsmaya yönelik bir girişimdir.

En temel basın ilkelerine dahi uyulmadan yapılan yalan haber ve dezenformasyon; en başta Ceren Özdemir kızımızın ailesini derinden üzecektir. Halkın haber alma özgürlüğünü suiistimal eden, kamu barışını bozmaya yönelik, halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma girişimlerine karşı hukuki süreç başlatılmıştır." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar