Melek Mosso da sanık oldu: Musa Orhan’a hakaretten dava açıldı

Melek Mosso da sanık oldu: Musa Orhan’a hakaretten dava açıldı
Melek Mosso hakkında, intihar eden İpek Er'in, bıraktığı mektupta kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Orhan'a hakaretten mahkum edilen Ezgi Mola'ya destek veren Mosso'nun hapsi isteniyor.

Artı Gerçek - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunmakla ve Er'i intihara sürüklemekle suçlanan Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle sanatçı Melek Mosso hakkında dava açtı.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre; iddianamede Mosso’nun Twitter hesabından Orhan aleyhinde “Tecavüzcüleri koruyan bu sisteme yazıklar olsun” şeklinde paylaşımda bulunduğu belirtilerek, 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

'TECAVÜZCÜLERİ KORUYAN BU SİSTEME YAZIKLAR OLSUN'

Melek Mosso, oyuncu Ezgi Mola’nın, Batman’da silahla yaşamına son veren İpek Er’in bıraktığı mektubunda kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Musa Orhan’a “tecavüzcü şerefsiz” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada mahkum edilmesine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. “Ezgi Mola yalnız değildir” etiketiyle paylaşım yapan Mosso, “Tecavüzcüleri koruyan bu sisteme yazıklar olsun” dedi. Bunun üzerine Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mosso hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada taraflar uzlaşamayınca Ankara Başsavcılığı, Mosso hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret” suçundan iddianame düzenledi.

2 YIL 4 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

İddianamede savunmasına yer verilen Mosso, duyarlı bir sanatçı olarak her Türk vatandaşı gibi olaya duyarsız kalmasının mümkün olmadığını, yaptığı paylaşımın genel bir paylaşım olduğunu belirterek, şikâyetçi Orhan’ı doğrudan hedef almadığını” söyledi. Paylaşımını, Orhan’a yönelik hakaret niteliğinde olduğu kaydedilen iddianamede Mosso’nun 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

Ankara Başsavcılığı, daha önce de Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah ve Hazal Kaya hakkında Musa Orhan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar