On aylık bebek cezaevinde tutuluyordu: Anne Şadiye Yaşa Yılmaz tahliye edildi

On aylık bebek cezaevinde tutuluyordu: Anne Şadiye Yaşa Yılmaz tahliye edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Bank Asya’ya para yatırmak, kapatılan bir kurumda çalışmak, gazete-dergi aboneliği gibi suçlamalarla 10 aylık kızı İpek Kübra ile birlikte Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine konulan ev hanımı Şadinaz Yaşa Yılmaz, tahliye edildi.

Artı Gerçek - Üç aylık ev hapsinin ardından 16 Mayıs 2023’te görülen karar duruşmasında tutuklanıp, 10 aylık kızı İpek Kübra ile birlikte Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine konulan ev hanımı Şadinaz Yaşa Yılmaz, tahliye edildi.

Yılmaz’ın tahliye edildiğini sosyal medya heesabından duyuran Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Haydi size çok güzel haber. 25 gündür 10 aylık İpek Kübra bebekle hapiste olan Şadinaz Yaşa Yılmaz tahliye edildi. Vicdanların kabul etmediği bu duruma itiraz eden tüm kamuoyunun eline, yüreğine sağlık. Zor durumda kalan ayrımsız herkese desteğimiz sürecek. Bebeklerin, çocukların zindanlarda kalmasını kabul etmeyeceğiz.” dedi.

'ŞADİNAZ HANIM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYOR'

Ardından bir paylaşım daha yapan Gergerlioğlu, Yılmaz'ın cezaevi çıkışında ailesiyle birlikte çekilen bir fotoğrafını paylaştı ve şunları yazdı:

"Ve 10 aylık İpek Kübra Bakırköy Cezaevinden annesiyle birlikte az evvel çıktı. :) Mutluluk tablosu. Şadinaz hanım emeği geçen herkese teşekkür ediyor."

NE OLMUŞTU?

Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü mezunu olan Şadinaz Yaşa Yılmaz 8 aylık hamileyken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler tarafından evine baskın yapılmıştı. Bank Asya’ya para yatırmak, kapatılan bir kurumda çalışmak, gazeteye, dergiye abonelik, ByLock gibi ‘suç’lamalarla hakkında soruşturma başlatılan Yılmaz’a hamile olduğu için gözaltı yapılmamışı ancak 3-4 ay sonra verdiği ilk ifadeden sonra kendisine ev hapsi verilmişti.

Üç aylık ev hapsindeyken ikinci duruşmanın görüldüğü 16 Mayıs 2023’te 6 yıl 10 ay ceza verilen Yılmaz, mahkemeden sonra tutuklandı. Anne sütüyle beslenen 10 aylık kızı da mecburen annesinin yanına verilmişti.

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan Yılmaz, kamuoyunda oluşan tepkiler nedeniyle 25 gün sonra tahliye edildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar