Andrew Scott'tan iki film birden: Blue Moon ve Knives Out için kamera karşısında

Andrew Scott'tan iki film birden: Blue Moon ve Knives Out için kamera karşısında
Ödüllü sinema ve tiyatro oyuncusu Andrew Scott'ın bu yaz kamera karşısına geçeceği iki yeni proje belli oldu. Son olarak Netflix uyarlaması Ripley ile izleyiciyle buluşan oyuncu, Blue Moon ve Knives Out serisinin yeni filmi için kolları sıvadı.

Artı Gerçek - Andrew Haigh imzalı 'All of Us Strangers' filmi ve Netflix'in yeni Patricia Highsmith uyarlaması 'Ripley'deki performanslarıyla yakın zamanda adından sık sık söz ettiren; BAFTA, Emmy ve Laurence Olivier ödülleri bulunan İrlandalı oyuncu Andrew Scott iki yeni projeyle daha kariyerine hız kesmeden devam ediyor.

Scott bu yaz hem Daniel Craig'in başrolünde yer aldığı Knives Out (Bıçaklar Çekildi) serisinin üçüncü filminde hem de Richard Linklater'ın Sony Pictures imzalı yeni filmi Blue Moon'da kamera karşısına geçecek.

Altın Küre adaylığı da bulunan oyuncu bir taraftan dizi ve filmlerde oynarken diğer taraftan da İngiltere'de, National Theatre'da perde açan Çehov'un 'Vanya Dayı' oyununun modern yorumunda tek kişilik bir performans sergiliyor.

ETHAN HAWKE VE MARGARET QUALLEY DE KADRODA

Deadline'ın haberine göre, filmin kadrosunda 47 yaşındaki İrlandalı oyuncunun yanı sıra, yine Before Üçlemesi'ndeki başrolüyle şöhret kazanan Hollywood yıldızı Ethan Hawke, son olarak Lanthimos'un iki filmi Poor Things ve Kinds of Kindness'la adından söz ettiren Margaret Qualley ve Bobby Cannavale de yer alacak.

Andrew Scott, küresel tanınırlığını, Phoebe Waller Bridge'in yaratıcısı ve başrol oyuncusu olduğu, 2016- 2019 yılları arası iki sezon süren BBC dizisi 'Fleabag'de hayat verdiği ikonik 'Hot Priest' (Seksi Rahip) karakteriyle kazanmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar