Friends oyuncusu Matthew Perry'nin ölüm nedeni belli oldu

Friends oyuncusu Matthew Perry'nin ölüm nedeni belli oldu
Friends'te canlandırdığı Chandler Bing karakteriyle tanınan ve 28 Ekim'de vefat eden ABD'li oyuncu Matthew Perry'nin beklenen ölüm raporu açıklandı. Rapora göre 54 yaşındaki oyuncu, kanında tespit edilen ketaminin akut etkileri nedeniyle öldü.

Artı Gerçek - Ekim ayında vefat eden oyuncunun, geçen ay laboratuvardan gelecek toksikoloji raporu beklendiği için açıklanamayan ölüm nedeni raporun sağlanmasının ardından belli oldu.

Geçen ay evindeki jakuzide ölü bulunan 54 yaşındaki oyuncunun, ilk belirlemelere göre boğulmuş olabileceği tahmin ediliyordu.

İLACIN ETKİLERİ NEDENİYLE JAKUZİDE BOĞULDU

Otopsi raporuna göre, Perry'nin depresyon ve anksiyete gibi mental hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç olan ketaminin akut etkileri nedeniyle vefat ettiği bildirildi. Kanında ketamin bulunan oyuncunun ardından jakuzide boğulduğu belirtildi.

Esas olarak anesteziyi başlatmak ve sürdürmek için kullanılan; ağrı kesici, sedasyon ve hafıza kaybı sağlarken, kişiyi transa geçme benzeri bir duruma soktuğu bilinen ketaminin, diğer kullanımları arasında kronik ağrı, yoğun bakımda sedasyon ve depresyon durumları bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Perry, 28 Ekim'de, evindeki jakuzide hareketsiz halde bulunmuş, asistanının çağırdığı ilkyardım ekipleri, oyuncunun öldüğünü tespit etmişti.

Perry'nin eve gelmeden önce iki saat boyunca, tenise benzeyen ama daha küçük bir kortta oynanan pickleball oyunu oynadığı, herhangi bir sağlık sorunu olmadığı belirtilmişti.

Ölümü sonrası polis tarafından yapılan olay yeri araştırmasında herhangi bir uyuşturucu madde tespit edilmemiş ancak antidepresanlar, anti-anksiyete ilaçları ve kronik akciğer hastalığı için kullanılan bir ilaca rastlanmıştı.

Ünlü aktör, geçmişte alkol sorunu yaşamış, ve rehabilitasyon görmüştü. Alkolle mücadelesini “Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing" (Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey) adlı anı kitabında açıkça anlatmıştı. Ölümünden önce alkol alışkanlığından kurtulduğu biliniyordu. Yakınları da ölümü sonrası bu bilgiyi doğrulamıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar