Friends oyuncusu Matthew Perry'nin ölüm raporuna erteleme

Friends oyuncusu Matthew Perry'nin ölüm raporuna erteleme
Yayınlanma:
A+ A-
Geçen ay Los Angeles'ta bulunan evinde vefat eden Friends dizisi oyuncusu Matthew Perry'nin ölüm raporunun açıklanmasının ertelendiği duyuruldu. 54 yaşındaki oyuncunun ölüm sebebinin kesinleşmesi için toksikoloji raporu bekleniyor.

Artı Gerçek - Kült dizi Friends'te canlandırdığı Chandler Bing karakteriyle tanınan ve geçen ay vefat eden ABD'li oyuncu Matthew Perry'nin ölüm belgesi, laboratuvardan gelecek toksikoloji raporu sağlanana kadar ertelendi.

Geçen ay evindeki jakuzide ölü bulunan 54 yaşındaki oyuncunun, ilk belirlemelere göre boğulmuş olabileceği tahmin ediliyordu.

Ancak The Blast'ın haberine göre, daha kesin bilgilere ulaşılması için toksikoloji raporu ve daha detaylı bir soruşturma yapılması talep edildi.

Ulaşılan belgede Perry'nin eğlence sektöründeki 38 yıllık kariyeri ve ölümüyle ilgili bilgi kaynağı olarak da ünlü üvey babası Keith Morrison yer alıyor. Belgede ayrıca, Los Angeles'taki Forest Lawn'da defnedildiği teyit ediliyor.

NE OLMUŞTU?

Perry, 28 Ekim'de, evindeki jakuzide hareketsiz halde bulunmuş, asistanının çağırdığı ilkyardım ekipleri, oyuncunun öldüğünü tespit etmişti.

Perry'nin eve gelmeden önce iki saat boyunca, tenise benzeyen ama daha küçük bir kortta oynanan pickleball oyunu oynadığı, herhangi bir sağlık sorunu olmadığı belirtilmişti.

Ölümü sonrası polis tarafından yapılan olay yeri araştırmasında herhangi bir uyuşturucu madde tespit edilmemiş ancak antidepresanlar, anti-anksiyete ilaçları ve kronik akciğer hastalığı için kullanılan bir ilaca rastlanmıştı.

Ünlü aktör, geçmişte alkol sorunu yaşamış, ve rehabilitasyon görmüştü. Alkolle mücadelesini “Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing" (Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey) adlı anı kitabında açıkça anlatmıştı. Ölümünden önce alkol alışkanlığından kurtulduğu biliniyordu. Yakınları da ölümü sonrası bu bilgiyi doğrulamıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar