Hollywood grevinde yeni gelişme: Pazarlık masası tekrar kurulacak

Hollywood grevinde yeni gelişme: Pazarlık masası tekrar kurulacak
Oyuncuların ve senaristlerin beraber sürdürdükleri grevde yeni bir gelişme yaşandı. Müzakereler tıkandığı için grevi başlatan ilk lonca olan Amerikan Yazarlar Birliği ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) yeniden pazarlık masasına oturacak.

Artı Gerçek - Netflix, Disney, Paramount gibi şirketlerle yapılan müzakerelerden sonuç alınamaması nedeniyle başlayan Hollywood grevinde, şirketleri temsilen müzakere yürüten Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği'nden (AMPTP) yeni bir toplantı çağrısı geldi. Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile Amerika Yazarlar Birliği'nin yeniden pazarlık masasına oturacağı belirtildi.

Amerika Yazarlar Birliği, senaryo yazarlarına gönderdiği e-postada, stüdyolar adına müzakere yürüten Carol Lombardini’nin Cuma günü müzakerelere devam etmek için bir toplantı talep ettiğini bildirdi.

wvs61p2bb02-qcf-jqueqq-jpg.webp

Hollywood'da mayıs ayı başında senaristleri temsilen Amerikan Yazarlar Birliği'nin (WGA) başlattığı greve geçen ay sendikaları SAG-AFTRA öncülüğünde oyuncular da katıldı. Binlerce oyuncu ve yazar, ücretlerde artış, şirketlerin elde ettiği toplam kârın adil paylaşımı, sektörde yapay zeka kullanımının kısıtlanması gibi taleplerle, Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) ile sürdürdükleri müzakerelerden sonuç çıkmaması üzerine yapılan çağrıyla başlattıkları grevi sürdürüyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar