Hollywood'un senarist grevi Marvel'ı da etkiledi: Thunderbolts'un çekimleri ertelendi

Hollywood'un senarist grevi Marvel'ı da etkiledi: Thunderbolts'un çekimleri ertelendi
Yayınlanma:
A+ A-
Hollywood'da Amerikan Yazarlar Birliği'nin başlattığı grev nedeniyle çok sayıda yapımdan sonra Marvel'ın yakın zamanda çekimlerine başlanacak yeni filmi Thunderbolts'un da çekimleri ertelendi

Artı Gerçek - Greve giden Amerikan Yazarlar Birliği’nin etkisiyle, aralarında dizi, film ve talk show'ların da olduğu birçok yapımın çekimleri askıya alındı. Son olarak, çekimleri üç hafta sonra başlayacak Marvel filmi 'Thunderbolts' da bu yapımlara eklendi.

Geçen haftalarda yine Marvel yapımı 'Blade" filminin prodüksiyon süreci durdurulmuş ve çekimleri ertelenmişti.

2024'ün Temmuz ayında 'Thunderbolts'un, eylülde de 'Blade' filminin vizyona girmesi planlanıyor. Her iki filmin de çekimleri temmuz ayında başlarsa vizyon tarihi konusunda bir gecikme yaşanmayacak.

Çalışma koşullarının, ücretlerinin iyileştirilmesi ve Netflix, Disney gibi platformların kârlarından daha yüksek pay alabilmek için 15 yıl sonra ilk defa greve giden Hollywood yazarlarını temsilen müzakereleri yürüten Ekran Oyuncuları Birliği (SAG) / Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (AFTRA) sendikası ve Sinema ve Televizyon Üreticileri Birliği (AMPTP) arasındaki iş müzakerelerinin 7 Haziran’da başlaması ve 30 Haziran’da sona ermesi bekleniyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar