Ünlülerin modacısı Roberto Cavalli vefat etti

Ünlülerin modacısı Roberto Cavalli vefat etti
İtalyan moda tasarımcısı Roberto Cavalli Masion 83 yaşında vefat etti. Aynı zamanda iş insanı olan Cavalli'nin vefat haberini şirketi verdi. İtalya Başbakanı Giorgia Meloni de tasarımcı için sosyal medya hesabından taziye mesajı paylaştı.

Artı Gerçek - Dünyaca tanınmış İtalyan moda tasarımcısı ve iş insanı Roberto Cavalli Masion şirketinden dün akşam yapılan açıklamada, ünlü modacının vefat ettiği belirtildi. Açıklamada, Cavalli'nin, memleketi Floransa'da mütevazi şekilde başladığı moda kariyerinde, sevilen ve sayılan, dünya çapında tanınan bir isim olmayı başardığı ifade edildi.

TASARIMLARINDA EGZOTİK HAYVAN BASKILARINA YER VERİYORDU

İtalyan basınında çıkan haberlerde de Cavalli'nin bir süredir tedavi gördüğü ve son günlerde durumunun ağırlaştığı kaydedildi. Moda tasarımcısı olarak benimsediği gösterişli tarzıyla her dönem dikkati çeken Cavalli, ünlü isimlerin tercih ettiği ikonik bir marka yaratmıştı. Roberto Cavalli, tasarımlarında egzotik hayvan baskılarına yer vermesiyle de biliniyordu.

15 Kasım 1940'ta Floransa dünyaya gelen Roberto Cavalli, Nazilerin babasını öldürmesi sebebiyle henüz 4 yaşındayken yetim kalmıştı. Cavalli, geçen yıl 82 yaşındayken 6. kez baba olmuştu.

MELONİ'DEN TAZİYE MESAJI

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Twitter (X) platformundan yayımladığı taziye mesajında, "Roberto Cavalli'nin vefatıyla İtalya ve moda dünyası büyük bir girişimci ve yenilikçiyi kaybetti. Onun adı her zaman ve her yerde stil ile eş anlamlı kalacaktır. Sevenlerine en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar