Mark Ruffalo'dan Gazze için ateşkes çağrısı: Barışa şans vermenin nesi yanlış?

Mark Ruffalo'dan Gazze için ateşkes çağrısı: Barışa şans vermenin nesi yanlış?
Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri'ne katılan Mark Ruffalo, Gazze için dünya liderlerinden ve özellikle Joe Biden'dan ateşkes talep etmesini istedi. Ruffalo, "Şiddetin artmasıyla Amerika'nın da içine sürüklendiği bölgesel bir savaş olacak" dedi.

Artı Gerçek - Son zamanlarda Yorgos Lanthimos'un filmi Poor Things (Zavallılar) filmiyle adı gündemde olan ve politik konulardaki duyarlılığıyla bilinen Hollywood oyuncusu Mark Ruffalo, katıldığı Amerikan Yönetmenler Birliği Ödül töreninde Gazze için ateşkes çağrısında bulundu.

Amerika Yönetmenler Birliği Ödülleri törenine katılan Ruffalo, diğer ünlü isimlerle birlikte ceketine zambak şeklinde, kırmızı yuvarlak rozet taktı.

AA'nın aktardığına göre, Ruffalo, zambakların 'barış zambağını', kırmızı yuvarlak rozetin ise 'Ateşkes taraftarı sanatçıları' simgelediğini belirtti. Sanatçılar olarak Gazze'de kalıcı ateşkes çağrısında bulunduklarını aktaran Ruffalo, bombalamanın işe yaramadığının artık anlaşıldığını kaydetti.

'BARIŞA ŞANS VERMENİN NERESİ YANLIŞ?'

Konuşmasında "barışa giden yolu da bombalamayacağız" diyen Ruffalo, dünya liderlerine özellikle Biden'a seslenerek ateşkes çağrıs yaptı.

Deadline'da yer alan habere göre Ruffalo konuşmasında, "Barışa bir şans vermeninin neresi yanlış?" diyerek şöyle devam etti:

''Hepimiz artık bombalamanın işe yaramadığını anladık. Barışa giden yolu da bombalamayacağız, barışa bir şans vermeninin neresi yanlış? Şu anda Refah il sınırında bombalamalara maruz kalan bir milyon mülteci var, dört yüz binden fazla insan açlıktan ölüyor ve oraya hiçbir insani yardım giremiyor. Bu yüzden son kez ateşkes istemeleri ve bombalamaya devam etmek yerine barışa bir şans vermeleri için dünya liderlerine sesleniyoruz, özellikle de başkan Biden'a. Yakında şiddetin artmasıyla Amerika'nın da içine sürüklendiği bölgesel bir savaş olacak.'' (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar