'Merhamet Hikayeleri' vizyondan önce İKSV Galaları'nda

'Merhamet Hikayeleri' vizyondan önce İKSV Galaları'nda
Merhamet Hikâyeleri vizyondan önce ilk gösterimini İKSV Galaları kapsamında 1 Temmuz'da Kadıköy Sineması'nda, 2 Temmuz'da Atlas 1948'de yapıyor. Biletler 14 Haziran Cuma günü saat 14.30’da Passo’da satışa açılacak.

Artı Gerçek - Yorgos Lanthimos‘un açılışını 77'nci Cannes Film Festivali'nde yapan son filmi Merhamet Hikâyeleri (Kinds of Kindness),Türkiye'de vizyona girmeden önce, özel bir ön gösterim için, 1 ve 2 Temmuz’da İKSV Galaları‘nda izleyiciyle buluşacak.

EMMA STONE VE WİLLEM DAFOE YENİDEN KADRODA

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İKSV Galaları, 96'ncı Akademi Ödülleri'nde 5 dalda Oscar adayı olan ve Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan kazanan Zavallılar‘ın (Poor Things) yönetmeni Yorgos Lanthimos’un yeni filmi Merhamet Hikâyeleri’ni vizyona girmeden önce GetirAraç sponsorluğuyla sinemaseverlerle buluşturuyor.

Dünya prömiyerini mayıs ayında Cannes Film Festivali‘nde ana yarışmada yapan ve Jesse Plemons’a En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran filmin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Emma Stone, Jesse Plemons, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie ve Hunter Schafer yer alıyor. Filmin müzikleri ise Zavallılar‘ın da müziğini besteleyen Jerskin Fendrix imzalı.

ÜÇ PARÇALI BİR MASAL

Lanthimos’un senaryosunu Köpek Dişi ve The Lobster‘da işbirliği yaptığı Efthimis Filippou ile birlikte yazdığı Merhamet Hikâyeleri, farklı öyküler anlatan “üç parçalı bir masal, dolayısıyla bir antoloji film olarak tanımlanıyor.

Hkâyeler, hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan çaresiz bir adamı, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü ancak farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memurunu ve özel yeteneklere sahip birini bulmaya kararlı bir kadını izliyor.

Merhamet Hikâyeleri vizyondan önce 1 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00’de Kadıköy Sineması’nda; 2 Temmuz Salı akşamı saat 21.00’de Atlas 1948’de izleyiciyle buluşacak. Biletler 14 Haziran Cuma günü saat 14.30’da Passo’da satışa açılacak. Merhamet Hikâyeleri biletleri, 14 Haziran Cuma günü saat 14.30’da genel satışa açılacak.

Biletler passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV gişeden ( 15-19 Haziran ve Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası) alınabilir. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar