Pera Müzesi'nden Onur Ayı'na özel gösterimler: 'Kim Daha İyi Bir Hikaye İstemez ki?'

Pera Müzesi'nden Onur Ayı'na özel gösterimler: 'Kim Daha İyi Bir Hikaye İstemez ki?'
Yayınlanma:
A+ A-
Pera Müzesi, Onur Ayı kapsamında özel bir film seçkisine ev sahipliği yapıyor. Kuir karakterlerin hikayelerinin izleyiciyle buluşacağı program kapsamında bütün gösterimler ücretsiz gerçekleşecek.

Artı Gerçek - Pera Müzesi Film ve Video Programları, Başka Sinema Koordinatörü Cenan Tüzel'le birlikte Onur Ayı kapsamında bu yıl “Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?” başlıklı seçkiyi hazırladı.

İsmini, Amerikalı şair Richard Siken'ın Litany in Which Certain Things Are Crossed Out şiirindeki “Daha iyi bir hikâye istiyorsun. Kim istemez ki?” dizesinden alan program, kuir karakterlerin daha ideal bir dünyada var olma çabasıyla beraber kendi ideal dünyalarını kurma hikâyelerini sinemaseverlerle paylaşıyor.

Peter Strickland’in yönetmenliğini üstlendiği Burgonya Dükü, iki âşık olan Cynthia ve Evelyn’in efendi – köle rollerini oynayarak hayata geçirdikleri fantezi dünyalarını anlatan filmde, Cynthia zamanla keyif vermemeye başlayan bu güç oyununda alışıldık bir ilişki özlemine ihtiyaç duyarken aşığı Evelyn’in ise bu oyunlarını daha uç noktalara taşımasını konu ediyor.

Programa dair detaylı bilgiye şuradan erişebilirsiniz. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar