Sanatçı Ege'den gençlere sandık çağrısı: Kaçmak yok, seçimini yap

Yayınlanma:
A+ A-
Sanatçı Ege, 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna ilişkin gençlere sanık çağrısı yaptı. Ege, “Kaçmak yok, seçimini yap ve nasıl bir dünyada yaşayacağına kendin karar ver” dedi.

Artı Gerçek - Şarkıcı Ege, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan ve 50+1’in sağlanamadığı 13. Cumhurbaşkanı seçimlerine yönelik sosyal medya hesabından yayımladığı video ile gençlere, ikinci turunda sandıklara gidip oy kullanma çağrısı yaptı.

Ege, videoda, “Kaçmak yok, seçimini yap ve nasıl bir dünyada yaşayacağına kendin karar ver” dedi.

Ege, paylaşımında, şunları söyledi:

“Sevgili genç kardeşim, merhaba. Eminim sen de bizler gibi bu günlerde; insanların birbirlerine hakaretlerini, çirkefliklerini, politikanın ne kadar çürük bir şey olduğunu görüp, hayrete düşüyorsundur. Merak etme. Gerçek dünya bu. Gerçek dünyaya hoş geldin.

Bunca yıl boyunca annen, baban; sen daha iyi bir gelecek kur diye yazlıklarını sattı, arabasını sattı, kredi çekti. Daha iyi okullarda okuman için, taksitlerini yatırdı, dersler aldırdı. Her şeyi yaptı. Ne ki, sen daha iyi bir dünyada yaşa diye… Sana daha fazla seçim sunabilmek için...

Şimdi sıra senin seçimin. Sana bütün bu şartları sağlarken, sen nasıl bir dünyada yaşayacağına kendin karar vereceksin. Kendi seçiminle…Kaçmak yok. Dünyaya hoş geldin, gerçek dünyaya. Kaçmak yok, seçimini yap ve nasıl bir dünyada yaşayacağına kendin karar ver." (ANKA)

Öne Çıkanlar