Tehdidi ifşa etmişti... Zeynep Ocak’tan Sözcü’ye tepki: 'Destek için bu fotoğrafı mı seçtiniz'

Tehdidi ifşa etmişti... Zeynep Ocak’tan Sözcü’ye tepki: 'Destek için bu fotoğrafı mı seçtiniz'
Yayınlanma:
A+ A-
Senarist Akın Aksu'nun kendisine yönelik tehdit mesajlarını ifşa eden film eleştirmeni Zeynep Ocak, Sözcü'nün haber için kullandığı fotoğrafa tepki gösterdi. Ocak, "Destek için bu fotoğrafı mı seçtiniz" dedi.

Artı Gerçek - YouTube üzerinden yayın yapan popüler kültür kanalı Kutsal Motor’un Kıraathane isimli programında, Nuri Bilge Ceylan’ın son filmlerinin senaristi olarak bilinen Akın Aksu’nun kanal ekibinden Zeynep Ocak’a gönderdiği tehdit mesajının yankıları sürüyor. Son olarak Sözcü gazetesinin, Aksu’nun tehdit mesajını haberleştirirken kullandığı görsele Zeynep Ocak’tan tepki geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ocak, "Tehdit edilip, sözlü tacize uğradığım olayın haberini bu fotoğrafla mı duyurdunuz? ig hesabımda yüzlerce fotoğraf varken, seçiminiz bu mu oldu gerçekten? Nasıl bi sapıklık bu sözcü? siz de bu zehirli erkekliğin medya ayağısınız" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Zeynep Ocak, Kıraathane programında kendisine, Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı ve Kuru Otlar Üstüne isimli filmlerinin senaristlerinden biri olan Akın Aksu'dan gelen mesajı okudu.

Kanala yönelik tehdit içerikli mesajda, "Sergilediğin tavırları sana yediririm", "Arkadaşlarının cezaları ve pişmanlıkları kat kat artacak.", "Aklını kaybetmekten korkan Nietzsche tandansli bir yazar, insan öldürme deneyimini tatmak ister. (Konu bana ait ve ben her filmde olduğu gibi kendimi anlatıyorum)" gibi ifadeler yer alıyor.

Aksu’nun tehdidine karşı aralarında Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) ve sektörde kadınların maruz kaldığı taciz ve şiddete karşı mücadele amacıyla kurulan Susma Bitsin platformunun da bulunduğu pek çok kişi ve kurum Ocak’a destek mesajları göndererek Aksu’ya karşı sinema dünyasını tavır almaya çağırdı.(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar