Vize krizi tiyatroya kadar uzandı: Sumru Yavrucuk tek başına sahneye çıktı

Vize krizi tiyatroya kadar uzandı: Sumru Yavrucuk tek başına sahneye çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Oyuncu Sumru Yavrucuk'un Frankfurt'ta ekibiyle oynayacağı 'Tatavlada Son Dans' oyunu vize engeline takıldı. Ekibi vize alamayınca oyunu değiştiren Yavrucuk, sahneye tek başına çıktı.

Artı Gerçek - Avrupa Birliği (AB) ülkelerine girişte Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu Schengen vizesinde kriz devam ediyor. Ülkelerin vize randevu sistemlerinde randevu bulunmuyor. Birçok kişi planlarını iptal etmek zorunda kalıyor. Yaz öncesi de vize randevularında yoğunluk artıyor. Son günlerde başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinden Schengen vizesi için başvuran kişiler, randevu almak için uzun süre beklemek durumunda kalıyor.

Vize krizinden etkilenen sektörlerden biri de tiyatro oldu. Oyuncu Sumru Yavrucuk, ekibiyle birlikte Almanya'nın Frankfurt kentinde "Tatavlada Son Dans" adlı oyunu oynayacaktı. Fakat Yavrucuk'uk ekibi vize alamadı.

SAHNEYE TEK BAŞINA ÇIKTI

10. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali kapsamında oynanacak oyun ekip olmadığı için değişti ve Sumru Yavrucuk tek başına Shirley’i oynadı. Oyundan sonra seyircileriyle sohbet eden Yavrucuk, yaşadıklarını şöyle ifade anlattı:

"Frankfurt Tiyatro Festivali’nin 10. yılında bizi de ağırlıyorlar. Tatavlada Son Dans’ı Deniz Çakır’la birlikte oynuyoruz. Şaban Ol’un yazdığı bir oyun. Biz onu oynamak üzere yola çıktık, geldik güzelce. ‘Saat 16.00’da lobide buluşalım, dolaşalım birlikte’ dedik. Bir baktım tiyatroda acayip şeyler dönüyor. Herkeste bir matem havası. Çünkü oyunda oynaması gereken bir oyuncu vize problemi yaşamış. O yüzden de Frankfurt’a gelemedi. Öyle olunca oyun iptal oldu. ‘Ne yapar ne ederiz’ derken, bir anda Kamil bey, ‘Bir daha Shirley’i oynasak mı acaba?’ dedi. Kaçta oynayacağız? 19.00’da. Benim hayatımda bu bir dünya rekorudur. Mutlaka arkadaşlarım için de öyle.

Bu akşam burada samimiyet vardı. Bizde, sizde, ekibimizde ve tabii ki usta oyuncu Sumru Yavrucuk’ta da. Anlayışınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederiz. Bu akşamı da burada perdeledik ya, artık gözümüz açık gitmeyiz. İyi ki varsınız, iyi ki tiyatro var." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar