Volkswagen Arena’da Türkiye İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel gala konseri

Volkswagen Arena’da Türkiye İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel gala konseri
İş Sanat’ın "SahneHazır" sloganıyla düzenlediği 24’üncü sezon programı dünyaca ünlü müzisyenleri ve müzik topluluklarını dinleyicilerle buluşturdu. Sezonun kapanışı 28 Mayıs akşamı Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi.

Artı Gerçek - Türkiye İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel Gala Konseri, dünyanın en büyük seslerinden Plácido Domingo, dünyaca ünlü tenor Murat Karahan ve soprano Elena Stikhina’yı, şef Carlo Tenan’ın yönettiği Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile bir araya getirdi.

Solo performanslar ve düetlerle izleyicilere benzersiz bir müzik şöleni sunan solistler ve orkestra, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Georges Bizet, Jacques Offenbach, Umberto Giordano, Manuel De Falla, Pablo Sorozábal, Johann Strauss II ve Franz Lehár’ın, operanın farklı tarz ve dönemlerini yansıtan eserlerinden çok geniş bir repertuvarla sahne aldı.

İŞ SANAT'IN 24'ÜNCÜ SEZONU, KAPANIŞINI VOLKSWAGEN ARENA’DA YAPTI

Türkçe eserlerin de yer aldığı programın sürprizleri ise Karahan’ın seslendirdiği Şehrazat parçası “Kıyamam”, “Yaralı Gönül”, Domingo’nun Karahan’a eşlik ettiği “Senede Bir Gün” ve tüm solistleri sahnede bir araya getiren “Baba” film serisinin tema şarkısı “Parla Più Piano” oldu.

Volkswagen Arena’yı dolduran binlerce izleyicinin solistleri ve orkestrayı dakikalarca ayakta alkışladığı İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel yaklaşık 3 saatlik gala konseri ile İş Sanat’ın 24’üncü sezonu da kapanış yaptı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar