Erdoğan'dan muhalefete: Gökkuşağı renklerine devam etsinler, bizim LGBT ile işimiz yok

Erdoğan'dan muhalefete: Gökkuşağı renklerine devam etsinler, bizim LGBT ile işimiz yok
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan, Elazığ'daki temel atma töreninde yine muhalefete çattı. Akşener'in papatya çayı önerisine "senin bu işlere aklın ermez" yanıtı veren Erdoğan, Millet İttifakı için "Gökkuşağı renklerine bürünmeye devam etsinler, bizim LGBT ile işimiz yok" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ afet konutları temel atma ve sosyal konutlar anahtar teslim törenine katıldı. Burada Millet İttifakı'nı hedef alan Erdoğan, önce İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "papatya çayı" tavsiyesine karşılık verdi, ardından CHP'yi 'bölücülük'le suçladı. En sonunda ise "Onlar hayali makamlar dağıtmaya, gökkuşağı renklerine bürünmeye devam etsinler. Bizim LGBT ile işimiz yok" dedi.

Erdoğan'ın muhalefeti ve LGBTİ+'ları hedef aldığı konuşması şöyle:

'SANA REZENE TAVSİYE EDERİZ'

"Hanımefendi senin aklın bu işlere ermez. Biz papatya çayının ne zaman içileceğini de biliriz ama sana rezeneyi tavsiye ederiz. Kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım. Bay bay Kemal sahra hastanesi diyor bir de baktık Adana'da çadır kurmuşlar. Onu da hastane diye yutturmaya çalışmışlar. Biz binlerce yataklı hastaneleri rekor sürelerde devreye aldık.

'BAY BAY KEMAL'E KANDİL'DEN SELAM GELİYOR'

Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan her hastaneyi de 1 yıl içinde faaliyete geçirmek için size sözümüz var. Ne söz verdiysek yerine getirmiş bir hükümet olarak bunu da yapacağız. Yapılanları inkar edecek, emperyalistlerden medet umacak kadar gözlerini hırs bürümüş olanlara rağmen başaracağız. Bay bay Kemal teröristlerle koyun koyunasın, iyi masaya oturdun. Bay bay Kemal'a Kandil'den selam geliyor. Beraber yürüyeceğiz diyorlar.

'BİZİM LGBT İLE İŞİMİZ YOK'

Türkiye'de terör örgütlerinin en çok saldırdığı parti AK Parti'dir. Hepsini de biliyoruz hepsi de aklımızda ve kalbimizde. Her kim bu konuda AK Parti'nin ve bizim ismimizi ağzına alırsa karşısında milleti bulur, gakgoşları bulur. Onlar hayali makamlar dağıtmaya, gökkuşağı renklerine bürünmeye devam etsinler. Bizim LGBT ile işimiz yok."

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mart günü Hatay'ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katılmıştı. Törende dökülen betonun temel olmadığına dair görüntüler sosyal medyada gündem olurken gazetecilerin bölgeden bildirdiğine göre, dökülen beton kaldırılmıştı. Bunun üzerine iktidarı eleştiren İyi Parti Lideri Akşener, şunları söylemişti:

"Boş araziye beton döküp, ‘Hastane temeli atıyoruz’ diye, Türkiye’ye yutturmaya kalktılar. Evet yanlış duymadınız. Boş araziye, bir demir kafes koymuşlar. Görseniz, çocuk havuzu kadar. Üstüne de, mikserden beton döktüler. Saray medyasının, köpürteceği kadar da görüntü alıp, servis ettiler. Alın size, AK Parti usulü, temel atma töreni."

Erdoğan ise, katıldığı ortak yayında Akşener'e çıkışarak, "Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere kafanı çarpıyorsun. Beni kendinle uğraştırma" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar