Mersin saldırısını HPG üstlendi

Mersin saldırısını HPG üstlendi
Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Eylül 2022 21:19
A+ A-
HPG adına yapılan açıklamada Mersin'deki polisevine düzenlenen saldırı üstlenilirken, daha önce saldırganlardan biri olduğu açıklanan D.E'nin saldırıda yer almadığı duyuruldu.

Mersin'in Mezitli ilçesinde bulunan Tece Polisevi'ne yönelik silahlı ve bombalı saldırıyı PKK'nin askeri kanadı HPG üstlendi. 

Açıklamada saldırıyı gerçekleştirenlerin  Şırnak doğumlu D. Ü. ile Rojava Kamışlo doğumlu E. F. olduğu belirtildi. 

Daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından yapılanb açıklamada D. E.'nin saldırıyı gerçekleştirenlerden biti olduğu duyurulmuştu. HPG açıklamasında bu bilgi yaylanlandı. D. E'nin saldırıyı gerçekleştirenler arasında olmadığı ifade edilerek, iktidarın "bunu bilmesine rağmen bilinçli şekilde" Ercan'ın ismini verdiği ve "farklı çevrelere karşı baskı aracı olarak kullanmak istediği" öne sürüldü.

NE OLMUŞTU

Mersin'in Mezitli ilçesinde 26 Eylül'de saat 22.42 civarında, polisevine yönelik bir saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıda 1 polis ölmüş, 1'i polis 2 kişi ise yaralanmıştı.

İçişleri Bakanlığı, saldırıyı gerçekleştiren 2 kadının polislerin açtığı ateşin ardından sırt çantalarındaki bombaları patlattığını açıklamıştı. Açıklamada D. E'nin saldırgıyı düzenleyenlerden biri olduğu öne sürülmüştü. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar