Adalet Bakanlığı'nda devir teslim: Yılmaz Tunç'tan yeni Anayasa mesajı

Adalet Bakanlığı'nda devir teslim: Yılmaz Tunç'tan yeni Anayasa mesajı
Yayınlanma:
A+ A-
Yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, görevi Bekir Bozdağ'dan devraldı. Yeni Anayasa mesajı veren Tunç, "Şimdi sivil Anayasa için uzlaşmanın sağlanması en büyük temennimiz olacaktır" dedi.

Artı Gerçek - Adalet Bakanlığı'nda gerçekleşen devir teslim töreni ile yeni bakan Yılmaz Tunç, görevi Bekir Bozdağ'dan devraldı. Tunç, "Şimdi sivil Anayasa için uzlaşmanın sağlanması en büyük temennimiz olacaktır" sözleriyle yeni anayasa mesajı verdi.

28. dönem milletvekilliği seçimleri sonrası kabinenin çoğunun milletvekili olmasıyla kabine de değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi dün akşam açıkladı. İki bakan dışında tüm kabine değişti. Adalet Bakanlığı'nda ise Bekir Bozdağ yerine Yılmaz Tunç getirildi. Düzenlenen devir teslim töreni ile Tunç, Bozdağ'dan görevi teslim aldı.

BOZDAĞ: YAPTIKLARIMIZ ORTADA

Bekir Bozdağ, "Yaptıklarımız kayıttadır, ortadadır. Milletimizin, devletimizin şahitliğindedir. Bugün görevi gönül rahatlığıyla Yılmaz Tunç kardeşime emanet ediyorum. Meclisimizde ortaya koyduğu başarıyla, partimiz içinde ortaya koyduğu başarıyla, hizmetlerle zaten adalet politikalarınının görünmez yardımcılarındandı. Bugüne kadar biz bakan-bakan yardımcısı ilişkisi ile çalıştık. Bakanlıkta olup bitenlere vakıftır. Politikaları etkin şekilde uygulayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

TUNÇ'TAN YENİ ANAYASA MESAJI

Bakan Yılmaz Tunç ise, "Seçim süreci boyunca bizleri destekleyen aziz milletimize çok teşekkür ediyorum. 21 yıldan bu yana yönetim ve siyaset anlayışımızın temelinde hep adalet vardı, adaletin temelinde de insan vardı. Hukuk devletinin tahkimi yolunda önemli reformalara imza attık. Sessiz devrim denilebilecek işlere imza attık. Çok önemli mevzuat değişikliklerini milletimiz için hayata geçirdik. Önemli Anayasa değişikliklerini hayata geçirmiştik. Şimdi sivil Anayasa için uzlaşmanın sağlanması en büyük temennimiz olacaktır" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar