AKP Ankara İl Başkanı Özcan açıkladı: Ankara için öne çıkan isim Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok

AKP Ankara İl Başkanı Özcan açıkladı: Ankara için öne çıkan isim Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Ankara İl Başkanı Özcan, partisinin büyükşehir belediye başkanı adaylarının aralık ayında Erdoğan tarafından açıklanabileceğini söyledi. Özcan, Ankara için öne çıkan isimlerden birinin de Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok olduğunu kaydetti.

Artı Gerçek - AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, büyükşehir belediye başkanı adaylarına ilişkin, "Aralık ayına da bırakmadan belki büyükşehirleri önceden Sayın Cumhurbaşkanı'mız açıklayabilir" dedi. Özcan, "Büyükşehir belediyesi için hangi ismin öne çıktığı" sorusunu da, "Turgut Altınok Bey bir açıklama yaptı, potada var. Tek Turgut Bey değil, bizim bütün ilçe belediye başkanlarımız bu işe dahildir" şeklinde yanıt verdi.

Özcan, Anadolu Yayıncılar Derneğinin düzenlendiği Anadolu Sohbetleri programına katıldı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yerel seçim çalışmalarında aday belirleme süreciyle ilgili konuşan Özcan, şunları söyledi:

"Bizim derdimiz, isimden ziyade seçmen bizden ne istiyor, ne bekliyor, AK Parti'den, Cumhur İttifakı'ndan. Aday profili olarak nasıl bir aday görmek istiyor? Bunların şekilleri yaptığımız anketlerde de çıkıyor. Seçmen şunu istiyor, insanlar böyle siyasete çok müdahil olan profil istemiyorlar. Mansur Bey'in önceki anketlerle şimdiki anketlerdeki düşüşe baktığımız zaman da onların anketleriyle bizim anket ve saha raporu örtüşmüş oluyor. Onlar da biliyorlar düşüşün ne kadar olduğunu."

Özcan, belediye başkan adaylığı konusunda AKP'de İstanbul ve Ankara'da çok isimlerin olduğunu, yerel dinamikte de isimlerin bulunduğunu dile getirerek "Vatandaş daha çok yerel bazda, dokunabileceği adaylar istiyor" ifadesini kullandı.

ANKARA'DA TURGUT ALTINOK İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Özcan, "Büyükşehir belediyesi için hangi ismin öne çıktığı" sorusunu da, "Turgut Altınok Bey bir açıklama yaptı, potada var. Tek Turgut Bey değil, bizim bütün ilçe belediye başkanlarımız bu işe dahildir" diyerek yanıtladı.

"Adaylık için genel siyasetten ve bakanlar olabilir mi?" sorusunu Özcan, "Anketler dedim ya, seçmen daha çok yerel, yani dokunabileceği aday istiyor" şeklinde cevapladı.

Özcan, büyükşehir belediye başkanı adaylarının açıklanmasının Gazze'deki yaşanan olaylardan dolayı ertelendiğini bildirerek, "Normal şartta aralık ayına sarkıtmadan kasım ayında 30 büyükşehri açıklama durumu vardı. Ama çalışmalarımız biraz gecikti. Aralık ayına da bırakmadan belki büyükşehirleri önceden Sayın Cumhurbaşkanı'mız açıklayabilir" diye konuştu. (AA)

Öne Çıkanlar