Ekrem İmamoğlu, Ankara’da ofis tuttu: Yerel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı ofisi olacak

Ekrem İmamoğlu, Ankara’da ofis tuttu: Yerel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı ofisi olacak
Yayınlanma:
A+ A-
Artı Gerçek’e konuşan partililer, Ekrem İmamoğlu’nun Ankara’da bir ofis tuttuğunu iddia etti. Buna göre İmamoğlu, ofisi yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı ofisi olarak kullanılacak.

Seda TAŞKIN


ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu döneminin sonlanmasıyla ‘değişimciler’ de yeni dönem için harekete geçti. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaklaşık 2 ay önce Ankara İncek’te ofis tuttu.

Artı Gerçek’e konuşan partililer, İmamoğlu’nun Ankara’dan bilgi akışı sağladığı ofisini, yerel seçimlerin ardından burayı Cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanacağı iddia ediliyor.

İMAMOĞLU’NUN DANIŞMANLARI RAPOR SUNUYOR

Artı Gerçek’in edindiği bilgiye göre; Ankara kulislerinden neler konuşulduğu, birebir takip edilecek. Yine CHP kulislerinde, yerel seçimlere ilişkin bilgi akış verişi gibi konular anında İmamoğlu’na aktarılacağı konuşuluyor. Bu kapsamda ofisteki danışmanlar rapor halinde düzenli aralıklarla bilgi akış verişi sağlayacak.

İMAMOĞLU GÖRÜŞMELERİNİ BU OFİSTE YAPIYOR

İmamoğlu’nun ofiste çalışacağı danışmanlarını Ankara’yı bilen isimlerden oluşturduğu da belirtiliyor. Ekrem İmamoğlu, Ankara’ya geldiğinde görüşmelerini de bu ofiste gerçekleştiriyor.

Öne Çıkanlar