AKP'den Özgür Özel'e 'suç ortağı' tepkisi

AKP'den Özgür Özel'e 'suç ortağı' tepkisi
AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten, CHP lideri Özgür Özel'in "Bahçeli memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin" sözlerine yanıt verdi. Çelik, AKP-MHP ittifakında sorun yaşandığı yorumunu da reddetti.

Artı Gerçek - AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dünkü "ittifak" açıklamasını kast ederek sarf ettiği "Sayın Bahçeli şöyle bir kolaycılık yapmasın, memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin" sözlerine tepki gösterdi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Özel'in "Belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var" sözlerine de yanıt vererek "CHP Genel Başkanı Sn. Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’nın birliğinde ve bütünlüğünde bir sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır. Sn Özel’in Cumhur İttifakı bileşenlerine “suç ortağı” demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır" dedi.

AKP-MHP ortaklığında çatlak yaşandığı yorumlarına da karşı çıkan Çelik, "Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir" ifadelerini kullandı.

Çelik, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesi sonrasında Özel'den gelen açıklamaları da şöyle yorumladı: "Sn Özel’in Cumhurbaşkanımızın iade-i ziyareti sonrasında bu şekilde yakışıksız bir açıklama yapmasını, yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz."

NE OLMUŞTU?

Erdoğan'ın salı günü CHP Genel Merkezi'ne giderek Özel'le görüşmesi sonrasında Bahçeli'nin turkuaz renkli bir taşın yer aldığı ve üzerinde “Allah bana yeter” yazılı yüzüğün fotoğrafını paylaşması bazı yorumcularla "Cumhur İttifakı'nda çatlak" olarak yorumlanmıştı.

Bahçeli dün de, Erdoğan'ın Ankara'da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'le görüşmesinin ardından yazılı bir açıklama yaparak sert ifadeler kullanmıştı. Bahçeli, partisinden üst düzey yetkililerin isimlerinin karıştığı Sinan Ateş suikastı üzerinden MHP'nin hedef alındığını ileri sürerek "geniş tabanlı bir AKP-CHP ittifakından" dem vurmuştu:

"AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi MHP’nin samimi dileği ve temennisidir. Sayın cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşmeleri saygıyla karşılıyor, zatı devletlerini daha da rahatlatmak için bir kez daha feragatle hareket edip karşılıksız inisiyatif alıyoruz."

Özgür Özel ise bugün yaptığı basın açıklamasında Bahçeli'ye, "Ben sayın Bahçeli'ye şöyle bir davette bulunayım. Eğer kendi ittifakından memnun değilse, bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye ittifakı" diye seslenmişti. CHP Genel Başkanı, "Öyle bize ittifak falan önermesin çünkü bugünün sorumluları bu sorumluluğu taşıyacak. Sayın Bahçeli şöyle bir kolaycılık yapmasın, memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin. Bu sorunları ya çözsünler, ya bıraksınlar biz çözeriz" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar