MHP'li Yalçın'dan Özgür Özel'e hakaret ve tehdit

MHP'li Yalçın'dan Özgür Özel'e hakaret ve tehdit
CHP lideri Özel'in MHP'ye yönelttiği eleştiriler ve Cumhur İttifakı'na dair değerlendirmeleri, MHP'de hakaret ve tehditle karşılık buldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz" dedi.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP lideri Özgür Özel'in Cumhur İttifakı'ndaki son gelişmelere ilişkin açıklamasına ve kendisi ile diğer MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'e yönelik eleştirilerine hakaret ve tehditle yanıt verdi. Yalçın, "Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz" dedi.

Yalçın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada büyük harflerle "Özgür Özel’e haddini bildiren cevap" başlığını kullandı. "Senin riyakârca efelenmelerinin, laf ebeliklerinin altında kalmayız. Layık olduğun tarzda muamele ve hitap ederiz. Biz varız; sen de buyur, böyle devam et!" dedi.

ÖZGÜR ÖZEL YALÇIN VE YÖNTER'İ İŞARET ETMİŞTİ

Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'den dün gelen 'AKP-CHP ittifakı' imalı açıklamaya tepki göstererek "Belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var" demiş; "Eğer kendi ittifakından memnun değilse, bizim ittifakımıza katılabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Özel, MHP genel başkan yardımcılarının Sinan Ateş cinayeti ile ilgili haberler ve Gezi tutuklularının serbest bırakılması çağrıları nedeniyle çok sayıda gazeteciyi hedef göstermesini de şu sözlerle eleştirmişti: "Semih Yalçın ile İzzet Ulvi Yönter arasında bir fark yok. Normalleşmeden en çok onlar korkuyor. Çünkü normalleşen Türkiye'de kimse başkentin göbeğinde Ülkü Ocakları Başkanı'nın cenazesini sahipsiz bırakmaz. Onlarla aynı seviyeye inersek, çıkarken vurgun yeriz. Onları o seviyede bırakalım. Samimi ülkücüler de o iki isimden yaka silkiyorlar, partiye yük olduğunu söylüyorlar zaten."

'ZATEN DÜŞÜK OLAN SEVİYENİ İYİCE ALÇAKLAŞTIRDIN'

Yalçın ise sosyal medyadan yaptığı uzun paylaşımda, "Özgür Özel, CHP’nin siyasi iş birlikleriyle ilgili sorularımıza cevap vermekten kaçınıp topu taca atarak aklınca seviyemize inmemekten bahsetmişsin. Sen zaten doğrudan MHP Divan üyelerini -üstelik isim zikretme cesaretini de gösteremeden- hedef alarak zaten düşük olan seviyeni iyice alçaklaştırdın" iddiasında bulundu.

'MHP’NİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMAK HADSİZLİK'

"Bir siyasi parti genel başkanı gibi değil de, padişahtan kelle isteyen Celali elebaşı, bir sergerde gibi davranıyorsun" diyen Yalçın, "Lakin nefesini boşuna tüketiyorsun. Sahte kabadayılıkla bizi ürküteceğini sanıyorsan aldanıyorsun. İşi gücü, ülkeye yarar getirecek siyaseti bir kenara bırakıp bizimle uğraştığına göre; bizden adamakıllı korkuyor, tırsıyorsun. Tıpkı tehlike olmadığı zamanlarda yumruğunu sallayan korkaklara benziyorsun" diye hakaret etti.

Yalçın, "MHP’nin iç işlerine karışma hadsizliğin de cabası…" diyerek şöyle devam etti: "Sen önce kendi partinin içindeki sorunları çözmeye çaba göster. Bize sataşıp bizimle uğraşarak Yerel Seçimlerin rüzgârında ötelenen parti içi kavgalarının üstünü örtemezsin. Senin partinde öyle tipler var ki gıdım gıdım altını oyarlar. Sonra bir bakmışsın ki koltuk altından gidivermiş."

'İŞTE SEN TAM DA BÖYLE BİRİSİN'

Özel'i "şu sıralar kapıldığı kibir ve gurur yüzünden ayağı yerden kesilmekle" itham eden Yalçın, "Kibrin ve enaniyetin, gözünü kör etmiş. Gerçekleri göremiyorsun" iddiasında bulundu. Yalçın, "Hayatta insanı mahveden üç şey vardır Özgür Özel... Bunlar; korkaklık, gurur ve öfkedir. Sende bunların üçü de var.
Korkaklar; yalan, iftira ve çamuru silah olarak kullanırlar. Korkaklar; duyguları istismar eder, hassasiyetleri şeytanca kaşırlar. Üzerlerine gidince çabucak öfkelenirler. İşte sen tam da böyle birisin" ifadelerini kullandı.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ İMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı, partisinden bazı yetkililerin isimlerinin karıştığı Sinan Ateş suikastına atıfla "Menfur bir cinayeti istismar ederek kirli siyasetine katık ediyorsun. Birilerinin zembereklerini kuruyor, hassasiyetlerini tahrik ediyorsun. Her gün biraz daha çirkinleşiyor, çirkefleşiyorsun" dedi.

'LAYIK OLDUĞUN TARZDA MUAMELE EDERİZ'

Yalçın, yazılı açıklamasına şöyle son verdi:

"Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz. Senin riyakârca efelenmelerinin, laf ebeliklerinin altında kalmayız. Layık olduğun tarzda muamele ve hitap ederiz. Biz varız; sen de buyur, böyle devam et! Hodri meydan!

Özgür Efendi; Şahsımı ve mesai arkadaşım İzzet Ulvi Yönter’i maksatlı olarak hedef alan hezeyanlarının, millet nezdinde karşılığı olup olmadığını da zamanla göreceksin."

YÖNTER DE HAKARET YAĞDIRDI: 'YÜZÜ SANKİ KÖSELE DERİSİ'

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter de Özel'e hakaret yağdıran bir paylaşım yaptı. Yönter, "Laf söyledi bal kabağı, koy tabağa ye sabaha…Yüzü sanki kösele derisi, ne desek nafile…Zira gafile kelam nafile kelam…Özgür, anormal zihniyetini normalleşme diye yutturmaya kalkışman komedi…" diyerek şöyle devam etti:

"Bizim korkumuz olmaz, korkan senin gibi olsun! Bizi kiminle konuştun veya konuşuyorsun bilemem, ama güvenme işbirlikçi ve kripto dostlarına saman doldururlar kirli postuna…İspat bekliyoruz Özgür, ispat…Bize yönelik iddialarını ispat etmezsen namertsin…" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar