AKP'ye geçen Hatipoğlu'ndan İYİ Parti'ye: Ahirete kadar bende kalacak şeyler var

AKP'ye geçen Hatipoğlu'ndan İYİ Parti'ye: Ahirete kadar bende kalacak şeyler var
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti'den istifa ederek AKP'ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, eski partisine yönelik açıklamada bulundu: "İYİ Parti defterini kapattım. Üzerime çok fazla gelinmediği takdirde ahirete kadar bende kalacak şeyler var."

Özge ZAİM


ESKİŞEHİR - AKP Eskişehir İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya AKP Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, ilçe başkanları, AKP MKYK üyesi Ali Demirel, AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez ve Ayşen Gürcan ile geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'den istifa ederek AKP'ye katılan Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu katıldı. İl Başkanı Reyhan ve milletvekillerinin konuşmalarının ardından Nebioğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'Lİ BELEDİYELERE ‘BECERİKSİZ' GÖNDERMESİ

Yaklaşan yerel seçimlere dikkat çeken Hatipoğlu, "Eskişehir beceriksiz ve sadece bahane üreten bir yönetimin altında ne yazık ki günden güne eriyor. Kendimizi doğru anlatıp bu seçimi almak ve Eskişehir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak boynumuzun borcu olmalıdır. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de açıklamalarından anlaşılacağı üzere Eskişehir’de CHP belediyelerinin oylarda gerileme var. Vatandaşımız da artık 'yeter' diyor" dedi.

'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KAZANACAĞIZ'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için İYİ Parti’den ayrıldığı iddialarına yanıt veren Hatipoğlu, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusundaki karar Sayın Cumhurbaşkanımızın. Ben aday olsam da Eskişehir’e yakışacak başka bir adayımız olsa da biz elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Ben veya başka bir AK Parti’li arkadaşımızla büyükşehri kazanacağız. AK Parti’ye aday olmak için geçmedim. Ne AK Parti’den böyle bir taahhüt var ne de benim böyle bir beklentim var. Maddi manevi hiçbir beklentim olmadan Türkiye yüzyılına inandığım için, yüzde yüz milli duruştan dolayı AK Parti’ye katıldım. Başka bir arkadaşım da aday olsa ben kendim olmuş gibi çalışacağım ve AK Parti’ye Eskişehir Büyükşehir’i kazandıracağım" diye konuştu.

whatsapp-image-2023-11-20-at-15-53-51.jpeg

AKŞENER'E YANIT: BEN O DEFTERİ KAPATTIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi hakkındaki "Zengin çocuğu, varlıklı aile şımarığı" sözlerinin de hatırlatılması üzerine Hatipoğlu, "İYİ Parti’den ayrılış sürecimi açıkladım. Bir işe girerken değil, çıkarken kalitesi belli olur. Ben İYİ Parti defterini kapattım. İYİ Parti’yle alâkalı bundan sonra ağzımdan, üzerimize bir iftira atılmadığı sürece, bir şey duyamazsınız. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ne söylediğinin çok bir önemi yok bu saatten sonra. Ben önüme bakıyorum. Bundan sonra ağzımdan Eskişehir dışında bir şey duyamayacaksınız" dedi.

'AHİRETE KADAR BENDE KALACAK ŞEYLER VAR'

Hatipoğlu’na, "Herkes eteğindeki taşları bir döksün" paylaşımı da soruldu. Hatipoğlu, "Bir hafta konuşmadım herkes eteğindeki taşları döksün diye. Herkesin yalanlarına, iftiralarına maruz kaldım. Ben onları da haklı görüyorum. Çünkü onlar benim şahsıma değil, kurumsal yapıya söylenmiş sözler. Ben son kez açıklamamı yaptım, tekrar etmek istemiyorum.

Benim bir cümlemden herkes alacağı mesajı aldı zaten. Bir yola çıkarken her şey güzel başlıyor. Bir yoldan ayrılırken herkesin kalitesi belli oluyor. Herkes kalitesini yol ayrımında belli etti. Ben ayrıldığım yer hakkında ne olursa olsun mahrem bir şey, kötü bir şey söylemek istemiyorum. Üzerime çok fazla gelinmediği takdirde ahirete kadar bende kalacak şeyler vardır, bende kalacaktır" diye konuştu.

'İYİ PARTİ’DEN AK PARTİ’YE GEÇİŞLER BAŞLAYACAK'

"Hatipoğlu oyları AK Parti’ye götürdü" tartışmasıyla ilgili soru üzerine Hatipoğlu, "Benim istifamdan sonra İYİ Parti’de benimle yol almak isteyen arkadaşlarım oldu. Sayıları 500’ün üzerinde. Ayrılanlar oldu, benimle yol yürümek isteyip ayrılacaklar da olacak. Önümüzdeki günlerde AK Parti’mize katılımlar olacaktır. Ben 90 bin oy aldım. Hiç mi bir kısmı Hatipoğlu’nu destekleyenler değildir? Biz bunun 40 binin üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Benim oy götürdüğüm falan yok. Ben herkesin milletvekiliyim, Eskişehir’in milletvekiliyim" yanıtı verdi.

Öne Çıkanlar