Barış Pehlivan: Meral Akşener'i gözaltına aldırmak isteyenler oldu

Barış Pehlivan: Meral Akşener'i gözaltına aldırmak isteyenler oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Pehlivan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in 'FETÖ' soruşturması nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini öne sürdü. Yargıda buna direnenlerin olduğunu söyleyen Pehlivan, ‘Direnenler tasfiye edildi’ dedi.

Artı Gerçek-Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Halk TV'deki Sansürsüz programında İYİ Parti lideri Meral Akşener hakkındaki ‘FETÖ’ soruşturmasına sokulan gizli tanığın ayrıntılarını anlattı. Akşener’in altı yıl önce başlatılan bir ‘FETÖ‘soruşturması nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini belirten Pehlivan, bu soruşturmayı yargıda yakından bilen bazı isimlerle konuştuğunu söyledi.

Pehlivan konuk olduğu programda söz konusu iddialara dair şunları söyledi:

“6 yıldır kapanmayan Sayın Akşener'i FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışan bir soruşturma meselesinden bahsediyoruz. Bu soruşturmanın içeriği ne? 2019'da gizlilik kararı alınıyor, içine gizli tanıklar konuluyor ve altını çiziyorum hala kapanmıyor.

Bu soruşturmanın içinde ne olabilir ki hala açık tutuyorlar. Bu saydıklarımın hepsinin bir iddia olduğunun altını çizeyim. Ben bu soruşturmayı yakından bilen yargı dünyasından konuştum yayın öncesi. İddialarımın kaynağının bu dosyayı bilen yargı dünyası olduğunun altını çiziyorum.

Deniyor ki; Meral Akşener'i o süreçte susturmak isteyenler vardı. Ve acaba oluşturulmuş bazı ihbar mektupları mı yazıldı? Bazı duyduklarımı soru olarak sormak zorundayım. Ayrıca cezaevindeki bazı ‘FETÖ'cüler, belki bazı vaatler karşılığında Akşener aleyhine ifadeler mi verdi? Soru olarak sormak zorundayım.

Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminden önce Akşener MHP liderliğine oynarken demişti ki 'yurtta sulh olması gerekiyor ben bu ülkenin başbakanı olacağım' demişti. 15 Temmuz'dan evvel demişti. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sayın Akşener'in o darbe girişiminden önceki 'başbakan olacağım' sözü acaba Türkiye güvenlik bürokrasisi tarafından 'ya Akşener darbeyi biliyordu' denerek acaba dillendirilmek mi istendi FETÖ ile ilişkilendirilmek için.

Acaba yine maalesef devletteki bazı görevliler evrak yakma görüntüsü mü ortaya çıkardı? O görüntülerle Akşener mi ilişkilendirilmek istendi? Acaba bazı yargı mensuplarının önüne bunların hepsi yığıldı hadi Akşener'i bu deliller aracılığıyla gözaltına alın talimatı mı verilmek istendi.

Altını çiziyorum, çok önemli bir iddia ortaya atıyorum: Akşener'in siyasi kariyerini, siyasi hedeflerini engellemek için Akşener'i gözaltına aldırmak isteyenler oldu. Yargıda buna direnenler vardı. Dediler ki 'Bu dediğiniz evrak yakma görüntüleri, bu adamlar kim, bu evraklar ne, burası neresi? Böyle delilsiz insan gözaltına alınabilir mi? Bir kadın ben başbakan olacağım dedi diye FETÖ ile ilişkilendirilebilir mi? İçeriği sorunlu bir ihbar metni ya da şüpheli bir insanın dedikleri üzerinden bir siyasi lider FETÖ ile ilişkilendirilebilir mi?' diye diye direnenler oldu. Direnenler tasfiye edildi ama.(Kaynak)

Öne Çıkanlar