CHP İzmir İl Kongresi'nde başkanlığa Şenol Aslanoğlu seçildi

CHP İzmir İl Kongresi'nde başkanlığa Şenol Aslanoğlu seçildi
Yayınlanma:
A+ A-
CHP İzmir 38. Olağan İl Kongresi sonuçlandı. Sandıklardan çıkan sonuca göre seçimi mevcut CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu yeniden kazandı.

Artı Gerçek - CHP 38'inci Olağan İzmir İl Kongresi’nde 617 delege il başkanını, yönetim kurulunu ve kurultay delegelerini seçmek için oy kullandı.Seçimde mevcut İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve CHP Konak eski İlçe Başkanı Şakir Başak yarıştı. Aslanoğlu, 412 oy ile seçimi kazanırken Başak, 138 oy aldı.

Seçim sonuçlarının ardından teşekkür konuşması yapan Aslanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“İki gündür bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin hiçbir kongresinin kaybedeni olmaz. Her zamanki gibi kongreden CHP güçlenerek çıkmıştı, kardeşlikle çıkmıştır. Yarından tezi yok, el ele omuz omuza sahalarda olacağız. 30 ilçenin 30’unda CHP’nin bayrağını bir kere daha dalgalandıracağız. Destek veren, katkı koyan, 2 gününü bizimle paylaşan tüm yoldaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. İl kongrelerini ilçe başkanları var eder. 30 ilçe başkanıma alkış istiyorum. İyi ki varsınız, sağ olun , var olun."

KONGRE SIRASINDA SALONDA LİSTE KRİZİ YAŞANDI

Kongrenin gerçekleştiği salonda liste krizi meydana geldi. Bir grup “Çarşaf liste örgütün alın teridir” pankartı açarak sloganlarla salona girdi. Çarşaf liste isteyenlerle blok liste isteyenler arasında gerginlik çıktı.Protesto edenlerin kürsüden uzak tutulması için yapılan müdahalenin ardından gerginlik, kavgaya dönüştü.

Gerginliğin son bulmasıyla yeniden başlayan kongrede, delegelerin oyuyla blok liste yöntemiyle seçime gidilmesi kararlaştırıldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar