Dargeçit Belediyesi’nin kayyımdan kalan borcu 72 milyon TL

Dargeçit Belediyesi’nin kayyımdan kalan borcu 72 milyon TL
DEM Parti’ye geçen Dargeçit Belediyesi, belediyeye 82 taşınmazın seçimlerden hemen önce kayyım tarafın satıldığını duyurdu. Kayyım bıraktığı borç ise 72 milyon 65 bin TL olarak açıklandı.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'sinin (DEM Parti) kayyımlardan geri aldığı belediyelerin borçları açıklanmaya devam ediyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde enkaz bırakan kayyımlar, ilçe belediyelerini de borç batağı içinde teslim etti.

Son olarak Dargeçit Belediyesi’nin kayyım yönetiminde olduğu 2016-2024 yıllarına ait borçları belediye binasına asıldı. Belediye tarafından hazırlanan pankartta belediyenin borcunun 72 milyon 65 bin TL olduğu görüldü.

SEÇİMDEN ÖNCE 82 TAŞINMAZ SATILMIŞ

Belediyenin kısa vadeli borçlarından banka kredilerine, firmalara olan borçlarından vergi borçlarına, esnafa ödenmeyen borçlardan SGK borcuna ve uzun vadeli borçlarına kadar tüm borçlarının bir çizelge şeklinde yazıldığı pankartta, seçimlerden önce 1 Kasım ile 31 Mart tarihleri arasında 82 adet taşınmazın satıldığına yer verildi. (MA)

Öne Çıkanlar