Davutoğlu: Erdoğan beni elemanlaştıramadığı için kavga ettik

Davutoğlu: Erdoğan beni elemanlaştıramadığı için kavga ettik
Yayınlanma:
A+ A-
Ahmet Davutoğlu, katıldığı yayında, dün akşam Sinan Oğan için "elemanımız" diyen Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, " Erdoğan herkesi elemanlaştırdı, köleleştirdi. Beni de elemanlaştırmaya çalıştı. Yapamadığı için kavga ettik" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Yaptığı en büyük kötülük, özellikle mütedeyyin kesimlere, herkesin şahsiyetini törpüledi. Herkesi “elemanlaştırdı”, köleleştirdi. Şahsiyeti olup karşı çıkan insanları köleleştirdi" dedi. Davutoğlu, Erdoğan'ın destekleme kararı alan Sinan Oğan'a da bunu "üstü kapalı" anlatmaya çalıştığını söyledi.

KRT TV ve Gazete Pencere YouTube ortak yayınına katılan Davutoğlu2nun konuşmasından ilgili bölüm şöyle:

"Cumhurbaşkanı Bahçeli’yle çay sohbeti dışında, Sinan Oğan gibi diğer liderlerle resim vermek dışında kimle görüşüyor? Tayyip Erdoğan’ın yaptığı en büyük kötülük, özellikle mütedeyyin kesimlere, herkesin şahsiyetini törpüledi. Herkesi “elemanlaştırdı”, köleleştirdi. Şahsiyeti olup karşı çıkan insanları köleleştirdi. Sinan Oğan’a bunu üstü kapalı anlatmaya çalıştım. Beni de elemanlaştırmaya çalıştı. Yapamadığı için kavga ettik. Şahsi hiçbir meselem yok.

29 Mayıs’ta yeni bir yönetim şansı bize verilirse ülkeye şeffaflık, nezaket, hukuki hesap verilebilirlik gelecek. İçeride dışarıda hiçbir çeteleşme olmayacak. Bugün FETÖ yok güya, ama fetövari bir sürü çete devleti sömürüyor. Kimisi ihale, kimisi uyuşturucu, kimisi imar çetesi.

CAMİDE SİLAHLANMA ÇAĞRISI

Bütün bu yozlaşmış sistemden en olumsuz etkilenen kesim muhafazakar kesim oldu. Geçen gün camide silahlanma çağrısında bulunuldu. O camide bulunan herkesin tek kimliği var, Müslüman olmak. Bizim peygamberimizin ahlakında yok bu, bu tür bir İslam anlayışından beriyim. Nasıl yaralanıyor dini, vicdani unsurlar.

'KANDİL'LE İRTİBATI VARSA CEZALANDIR'

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kandil’le irtibatı varsa ülkeyi yöneten kişi tutar ve cezalandırır. Sen ne yapıyorsun Ankara’da? Madem böyle bir ilişki var, çıkar ve cezalandır. Ama biz sizin daha birkaç ay önce İmralı’da neler olup bittiğini herkes biliyor. Kendisi her türlü ilişkiyi kuracak." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar