Deniz Yücel: Hatay'da bir değişiklik gündemimizde değil'

Deniz Yücel: Hatay'da bir değişiklik gündemimizde değil'
CHP MYK toplantısının ardından Parti Sözcüsü Deniz Yücel açıklama yaptı. Yücel, adayların PM toplantısı sona erdikten sonra açıklanacağını belirterek Hatay'da bir değişikliğin gündemlerinde olmadığını söyledi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında toplandı. Daha önce açıklanmayan dört büyükşehir, altı il ve 428 çevresi için adaylar MYK toplantısında belirlenecek, daha sonra öneriler gerçekleşecek PM toplantısının sona ermesinin ardından kesinleşecek.

'HATAY MESELESİ GÜNDEMDE DEĞİL'

PM toplantısının ikinci oturumundan önce CHP Sözcüsü Deniz Yücel açıklama yaptı. PM toplantısı sona erdikten sonra adayların açıklanacağını belirten Deniz Yücel, basın mensuplarının sorusu üzerine Hatay'da bir aday değişikliğinin gündemlerinde olmadığını söyledi.

Gazetecilerin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş’ın adaylığının yeniden değerlendirilip değerlendirilmediği ve Haluk Levent’e götürülen adaylık teklifine ilişkin sorularına Yücel, “MYK ve PM toplantımızın böyle bir gündemi olmadı” diyerek yanıt verdi.

'HALUK LEVENT'E ADAYLIK TEKLİFİ SÖZ KONUSU DEĞİL'

Haluk Levent’e hangi yöntemle teklif götürüldüğüne ilişkin soruların tekrar yönelmesi üzerine Yücel, şu yanıtı verdi:

“Şu ana kadar böyle gündem olmadı böyle bir görüş gelirse değerlendiririz”, “Hatay meselesi gündeme gelmedi. Kurumsal düzeyde Sayın Haluk Levent’e ya da başka birisine adaylık teklif edilmesi gibi bir şey söz konusu değil”, “Kurumsal düzeyde bir teklif gitmediği cümlesinden bireysel düzeyde bir teklif gittiği anlaşılamaz. Bende böyle bir bilgi olsa ben bunu sizlerle paylaşırım. Hatay adayımızın geri çekilmesi gibi bir gündemimiz olmadı.”

‘HALUK LEVENT’İN TWEETİNİ TAKİP EDEMEDİM’

Haluk Levent’in, kendisine CHP’den adaylık teklifi geldiğine ilişkin sosyal medya paylaşımının hatırlatıldığı Yücel, “Haluk Levent’in tweetini takip edemedim. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olarak şunu çok rahatlıkla ifade edebilirim; kurumsal düzeyde bir teklif olmadı, olsaydı benim bilgim olurdu” dedi.

Haluk Levent’in sosyal medyadaki paylaşımı bir kez daha hatırlatılan Yücel, şöyle yanıt verdi:

“Ben de merak ettim, öğreniriz. Bu bir devlet sırrı değil. Bilgim yok olursa açıklarım. Haluk Levent neden böyle açıklama yaptı? Kendisine de sorarız. Bizim bilgimiz dışında kurumsal düzeyde olmayan başka bir temas oldu mu, olmadı mı onu da öğreniriz.”

SELİM TEMURCİ’NİN AÇIKLAMASI: HERKES İSTEDİĞİ ADAYI DESTEKLEYEBİLİR

CHP listelerinden Meclis’e giren Gelecek Partisi Milletvekili Selim Temurci’nin AK Parti’nin adayı Murat Kurum’u destekleyeceğine ilişkin açıklamasına dair soruya da Yücel'in yanıtı şöyle oldu:

“Gelecek Partisi’nden Selim Temurci’nin açıklamasını takip edemedim. Bu konuda da bir gündemimiz olmadı. Şu anda bir yerel seçim sürecindeyiz. Siyaseten bir birliktelik yapılıp daha sonra buna aykırı hareket edilirse seçmen nezdinde bir karşılığı olur ama şu anda yerel seçim sürecindeyiz. İttifakımızı sandıkta kuracağımızı defaatle ifade ettik. Herkes istediği adayı destekleyebilir.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar