Erdoğan Beştepe'de Mehmet Şimşek'le görüştü

Erdoğan Beştepe'de Mehmet Şimşek'le görüştü
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, dün Beştepe'de eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'le görüşerek, ekonomi yönetiminin başına geçmesini istediği öne sürüldü. Abdulkadir Selvi, "Görüşmenin olumlu geçtiği söyleniyor" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yakın zamanda yeni kabineyi açıklaması beklenirken, kulislerde bazı isimler de konuşulmaya başlandı. Yeni kabine iddialarına ilişkin en dikkat çekici isimlerden biri ise eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu.

Reuters Haber Ajansı'na konuşan iki kaynak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya geldiğini aktardı. Konuya yakın olduğu belirtilen iki kaynak, görüşmenin içeriği hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

SELVİ: ELVAN İLE YILMAZ DA YER ALACAK

Gazeteci Candaş Tolga Işık ile Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ise Erdoğan'ın bu cuma yeni kabineyi açıklayacağını öne sürdü.

Selvi, görüşmeye ilişkin şunları yazdı:

"Bu kabinede en çok merak edilen konu bu olacak. Çünkü seçimlerde Erdoğan’ı en çok zorlayan ekonomi oldu. Sinan Oğan’ın destek vermesinin koşullarından biri olarak da faiz başta olmak üzere ekonomide piyasalara uyumlu politikaların uygulanacağı vurgulanmıştı.

Mehmet Şimşek, uluslararası piyasalarda kredisi yüksek bir isim olmanın ötesinde mevcut ekonomi politikalarından da ayrışan bir isim. Seçimlerin ardından Mehmet Şimşek’in kutlamak için tweet atması ilgi çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün gece Mehmet Şimşek’le görüştü. Görüşmenin olumlu geçtiği söyleniyor. Yeni dönemde Mehmet Şimşek ekonomiyi üstlenirse Lütfü Elvan ile Cevdet Yılmaz’ın da içinde yer alacağı bir takım oyununun kurulacağı söyleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ayrılabileceği söyleniyor. Kabinede ayrıca bir Afet Bakanlığı olacak."

Öne Çıkanlar