Erdoğan, Rusya'yı sorumlu tutan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Utan utan'

Erdoğan, Rusya'yı sorumlu tutan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Utan utan'
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan, Rusya'nın seçimlere müdahale ettiği iddiasını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Erdoğan, "Bay bay Kemal, Rusya’ya da sataşmaya başladı. Türkiye’deki seçimleri Rusya yönlendiriyormuş. Utan utan" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesinin ardından Rusya'yı 'deep fake' içeriklerle 14 Mayıs seçimlerine müdahale etmekle suçlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

'BEN DE AMERİKA YÖNLENDİRİYOR DESEM'

İstanbul’da Sultançiftliği Merkez Camii önündeki mitingde konuşan Erdoğan, “Bay bay Kemal, Rusya’ya da sataşmaya başladı. Türkiye’deki seçimleri Rusya yönlendiriyormuş. Utan utan" dedi.

Erdoğan'ın, "Şimdi ben de kalkıp dersem ki Türkiye'deki seçimleri Amerika yönlendiriyor, Almanya yönlendiriyor, Fransa yönlendiriyor, İngiltere yönlendiriyor. Ne diyeceksin?" ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN TÜRK canlı yayınında, Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesini yorumlarken, "Amerika en başından beri bu seçime müdahale ediyor. Biden, 2016'da darbe ile bu işi yapamadık, bu sefer darbe ile değil seçim ile gerçekleştireceğiz" demişti.

'FETÖ'CÜLERİ MASANIN KASETÇİSİ HALİNE GETİREN AYNI GÜÇTÜR'

Erdoğan’ın Sultançiftliği'ndeki açıklamalarından satır başları şöyle:

- Maalesef CHP’de 10 Mayıs 2010’dan, 10 Mayıs 2023’e hiçbir şeyin değişmediği anlaşılıyor. Siyasetin bu kadar çirkinleştirilmesini kabul edemeyiz. Ülkemizde daha önce bu yöntemle siyasi partiler ele geçirilmiştir. Anlaşılan o ki şimdi de aynı yöntemle devletin yönetimini ele geçirmek istiyorlar.

'İNCE'Yİ ÇEKTİREN DE AYNI GÜÇTÜR'

- Buradan açık söylüyorum Meral Hanım’ı masadan kalktığında 3 günde tıpış tıpış oraya döndüren de Muharrem İnce’yi seçime üç gün kala adaylıktan çektiren de aynı güçtür. Kandil’i bay bay Kemal’in amigosu haline getiren de FETÖ’cüleri masanın kasetçisi haline getiren de aynı güçtür.

- Batı medyasını masanın basın bültenine dönüştüren de ülkemizin milli çıkarlarını sosyal medya mecralarının mezesi haline dönüştüren de aynı güçtür. Sanmayın ki bu güç, Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu kişi sadece kendisine teslim edilen her kurumu batıran, her partiyi yenilgiden yenilgiye koşturan bir maşadır.

- Her yıl mart-nisan gibi ülkemizde bu patates, soğan fiyatı tartışması çıkartılır çünkü muhalefetin yapacağı bir şey yok. Bu ürünlerdeki fiyat dalgalanmaları tamamen mevsim geçişi ve ahlaksızlıkla alakalı. İşte şimdi yeni ürünler tezgaha çıktı, fiyatlar dengesine oturdu

- Gıda ve kira başta olmak üzere milletimizin canını yakan hayat pahalılığını asla görmezden gelmiyoruz. Milletimizin hiçbir kesimini, enflasyona ezdirmeme kararlılığıyla yolumuza devam ediyoruz"

- "Birileri kendi aklınca, 'İHA-SİHA mı yiyeceğiz?' diyerek savunma sanayi ürünlerimizi değersizleştirmeye çalışıyor. Halbuki savunma sanayi ürünlerimizin her biri, gençlerimizin hayalini kurduğu nitelikli istihdama açılan birer kapıdır.

'BU NE KADAR SULU ŞAKA'

Şu Kılıçdaroğlu'nun bir referansı var mı? 'Ben şunu yaptım.' diyebilir mi? Yok. Öyle olunca da işte 15 seçimdir bu adam hep kaybetti mi? Benim milletim bu adamı iyi tanıyor. Şimdi kalkmış ne diyor? 'Gel Halil İbrahim sofrasına.' diyor. Ya bir insan siyasette bu kadar laubali olur mu ya? Siz beraber yürümediniz mi geçmişte? Yürüdünüz. Bu ne kadar bir sulu şaka. (HABER MERKEZİ-AA)

Öne Çıkanlar