Erdoğan: Sapkın akımların hedefindeki aile müessesini koruyacağız

Erdoğan: Sapkın akımların hedefindeki aile müessesini koruyacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan "Anayasa değişikliği ile sapkın akımların hedefindeki aile müessesini koruyacağız" dedi. Erdoğan, başörtüsüne de anayasal güvence kazandırılacağını söyledi.

Artı Gerçek - Beştepe'de düzenlenen İlçe Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrenin temasını, 'Diyanet İşleri Başkanlığı'nın gelecek perspektifi, hedefler ve stratejilerin oluşturduğunu ifade etti. Müftülere hitaben "Ailenin korunmasından eğitim politikalarına, yeni gelişmelerden din hizmetlerine kadar pek çok konuyu ele alacaksınız" diyen Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:

DİYANETTE GÖREV YAPANLARI SEÇKİN İNSANLAR OLARAK GÖRÜYORUZ: Diyanet teşkilatımızın çatısı altında farklı kademelerde görev alan tüm kardeşlerimizi seçkin insanlar olarak görüyoruz. Hocalarımız sadece cami kürsüsünde, minberde, mihrapta değil hayatımızın her safhasında yeri doldurulmaz roller üstleniyor. Hademe-i hayrat olmak her babayiğidin harcı değildir. Günümüzde bunun zorluklarını daha iyi biliyoruz. Materyalizmin tüm insanlığı esir aldığı çağda, tüm ilim ve hikmet erbabının sorumluluğu artmaktadır.

KADINA ŞİDDDETİN, UYUŞTURUCUNUN EN YANGIN OLDUĞU YERLER BATILI ÜLKELER: İnsanlık maddi alanda kavuştuğu onca imkana rağmen, manevi alanda zemin ve irtifa kaybediyor. Bunun işaretlerine pek çok alanda şahit oluyoruz. Maddi refahta ilk sıralarda yer alan batılı ülkelerin uyuşturucu, alkolün, kadına şiddetin en yaygın olduğu ülkeler arasındadır. Bu ülkeler uyuşturucu meselesini çözemedikleri için serbest bırakma yoluna gitmiştir. Aynı durum alkollü içkiler için de geçerli. Kadına yönelik şiddet ve çocuklara karşı suçlar sicilin en kötü olduğu başlıklardır. Aile kurumu anlamını yitirmekte, toplum birkaç marjinalin oyuncağı haline dönüşmektir.

ÇARPIK İLİŞKİLER ÖZENDİRİLİYOR: Sapıklık, ahlaksızlık ve çarpık ilişkiler özendirilmektedir. Hayret eşiğimizi yukarı taşıyan skandal materyalist zihniyetin açtığı yaraları gösteriyor. Şayet, şimdiden harekete geçip önlem almazsak ileride daha beter sıkıntıları yaşamamız kuvvetle muhtemeldir.

BAŞÖRTÜSÜ VE AİLE YASASI: Anayasa değişikliği teklifimizi bu yönde atılmış önemli bir adım olarak görüyorum. Bir yandan başörtüsüne anayasal güvence kazandırırken, aile müessesini korumayı hedefliyoruz. Her cuma bunu işlemeniz vazgeçilmez bir görevdir. Özellikle aile kurumumuzun güçlendirmenin en önemli nasihat mekanizması olacaktır.

SAPKIN SÜREÇ MEKSİKA'DA YASAL ZEMİNE OTURTULDU: Bu sapkın kişiler, Meksika'da tamamıyla bu sapkın süreç yasal olarak zemine oturtulmuş. Ülkemizde de bu çalışmaları yürütenler var. Bizler sonuna kadar dimdik duracağız, bu Müslüman topluluğu yedirmeyeceğiz. TBMM'deki akıl, vicdan, feraset sahibi milletvekillerimizin desteğiyle bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Bizim geleneğimizde usulsüzlüğün sonucu vusulsüzlüktür. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar