Hatimoğulları, Urfa'da belediyeleri ziyaret etti: Kayyımcı zihniyet ile mücadele edeceğiz

Hatimoğulları, Urfa'da belediyeleri ziyaret etti: Kayyımcı zihniyet ile mücadele edeceğiz
DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Urfa'da belediyelere bayram ziyareti gerçekleştirdi. "Eşbaşkanlarımızın halka en güzel hizmeti götüreceğine dair en ufak bir şüphemiz yok" diyen Hatimoğulları, kayyıma karşı mücadele mesajı verdi.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, 31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin kazandığı Halfeti, Suruç ve Bozova belediyelerine bayram ziyareti gerçekleştirdi.

Hatimoğulları ve DEM Parti İl Eşbaşkanı Sema Aişeoğlu'nun içinde yer aldığı heyetin ilk durağı Halfeti ilçesi oldu. Heyeti Halfeti Belediye Eşbaşkanları Saniye Bayram ve Mehmet Karayılan'ın içinde yer aldığı kitle kapıda çiçekler ile karşıladı. Hatimoğulları, karşılama sonrası belediye hizmet binasına geçerek işçilerle selamlaştı. Ziyaretten dolayı eşbaşkanlar heyete teşekkür etti.

'KAYYIMCI ZİHNİYETLE MÜCADELE EDECEĞİZ'

Ziyarette konuşan Hatimoğulları, şunları söyledi:

"Savaş ve kayyım politikalarını konuşmadığımız nice bayramları birlikte karşılarız umarım. Bir yerel seçim dönemini geride bıraktık. Kurdistan'da her yerde kararlılık ile çalıştık. Ama zorluklar bizim için bitmiyor. Halfeti'nin başarısı bizim açımızdan her yönünü ile anlamlı. Hilvan zaferimiz ardından 12 saat bile sevinmemize izin vermediler ve Hakkari'ye kayyım atadılar.

Kayyım politikasının kimseye bir faydası olmadı. Sadece kayyım olarak atanan ve çevresinde bulunan yandaşların işine yaradı. Halka hizmet götüren belediyeler DEM Parti yönetiminde olan belediyelerdir. Eşbaşkanlarımızın halka en güzel hizmeti götüreceğine dair en ufak bir şüphemiz yok.

Kayyım politikasının iflas ettiğini bugün sadece DEM Parti söylemiyor, her kesimden insanlar dillendiriyor. Herkes bu konuda hem fikirdir. Sonuna kadar kayyımcı zihniyet ile mücadele edeceğiz. Eşbaşkanlarımız ile halkın içinde süreci inşa edeceğiz."

SURUÇ VE BOZAVA BELEDİYELERİNE ZİYARET

Ardından heyet DEM Parti yönetiminde bulunan Suruç Belediyesi'ne geçti. Belediye Eşbaşkanları Müslüm Baran ve Ayten Kaya tarafından karşılanan heyet, belediye emekçilerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Heyetin son ziyaret adresi DEM Parti yönetimindeki Bozova Belediyesi oldu. Heyeti belediye eşbaşkanları İsmail Yıldız ve Aygül Kapıkayalı karşıladı. Belediye emekçileri ile bayramlaşan heyetin ziyaretleri burada son buldu. (MA)

Öne Çıkanlar