İmamoğlu'ndan, eşiyle akşam yemeği görüntüsünü paylaşan Yeni Şafak muhabirine: Ahlaki değil

İmamoğlu'ndan, eşiyle akşam yemeği görüntüsünü paylaşan Yeni Şafak muhabirine: Ahlaki değil
Yayınlanma:
A+ A-
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir restoranda eşiyle birlikte yediği akşam yemeğinin görüntüsünü paylaşan Yeni Şafak muhabiri Taha Hüseyin Karagöz’e yanıt verdi: "Hiç ahlaklı bir paylaşım değil. Kişisel yaşamları deşifre etmek, kötüymüş gibi göstermek..."

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu'yla birlikte bir restoranda çekilen görüntülerini paylaşan Yeni Şafak gazetesinin muhabiri Taha Hüseyin Karagöz’e yanıt verdi. İmamoğlu, şarap içerken çekilen görüntülerinin Karagöz tarafından "Rabbi yessir" mesajıyla paylaşılması hakkında "Hiç ahlaklı bir paylaşım değil" dedi.

'MOBESE KÜLTÜRÜNÜN BİR DEVAMI'

Ziyaret ettiği Cumhuriyet gazetesinde söz konusu paylaşımı yorumlayan İmamoğlu,
"Hiç ahlaklı bir paylaşım değil. Tamamen geçen sene başlattıkları 'mobese kültürünün' bir devamı" ifadelerini kullandı.

'MİLLETE KÖTÜYMÜŞ GİBİ GÖSTERMEK...'

İmamoğlu, "İnsanların kişisel yaşamlarını deşifre etmek, millete bir şekilde kötüymüş gibi göstermek... Kötü de bir ortamımız da yok zaten şeffaf bir yaşamımız var. Belki de 3-4 ayda bir baş başa yemek yeme fırsatı bulduğum eşimle, baş başa geçirdiğim bu anı bir şekilde çekip oradan anlamlar yüklemek çok ahlaki değil" diye konuştu.

'BİZİ ŞAŞIRTAN BİR DURUM DEĞİL'

İmamoğlu, "Ama zaten bizi şaşırtan bir durum da değil. İnsanın yüzünü, tavrını, kalbini hakkını veren kullar da var, Yaradan da var. O tür insanlar bizimle ilgili istedikleri kadar yorum yapsınlar, onu bozamazlar" ifadelerini kullandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar