İstanbul'da Halk Ekmek tartışması: Yönetim davet etti, AKP'li başkan kabul etmedi

İstanbul'da Halk Ekmek tartışması: Yönetim davet etti, AKP'li başkan kabul etmedi
Yayınlanma:
A+ A-
AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, Hadımköy'deki Halk Ekmek fabrikasında üretim yapılmadığını öne sürdü. Halk Ekmek yönetimi, fabrika önünde açıklama yapan Kabaktepe'yi üretimi bizzat yerinde görmek üzere içeri davet etti, ancak ret yanıtı aldı.

Artı Gerçek - İstanbul'da CHP ile AKP arasında 'ekmek' tartışması çıktı. AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) açılışını gerçekleştirdiği Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası'nda üretim yapılmadığını iddia etti. Fabrika önünde açıklama yapan Kabaktepe, "Genel Başkanlarınızı çağırdınız, önlükler giydiniz. Önünüze de 5-6 tane ekmek dizerek mizansen yaptınız. Fabrika İstanbul’a hizmet verecek zannediyorduk. Aradan 3 ay geçmiş üretilen bir ekmek yok. Yaptığımız açıklamaların ardından fabrikaya önlük giyen 5-6 kişinin gelmesi bu gerçeği değiştirmez" dedi.

Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ise fabrika önünde Kabaktepe'nin yanına gelerek, iddiaların gerçek dışı olduğunu söyleyince 'üretim' tartışması yaşandı. Kabaktepe, Nama'nın 'fabrikayı gezelim' davetini geri çevirerek, bölgeden uzaklaştı.

NAMA: YALAN VE İFTİRA

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Nama, Kabaktepe ve AKP İstanbul teşkilatını eleştirerek, "Hadımköy Ahmet İsvan fabrikamızla ilgili iftira ve yalanlarla günlerdir ekmek üstünden siyaset yapıyor. Bugün de fabrikanın 1 kilometre ötesinde yalanlarına devam etmeye çalıştı. Davet ettim, gördüğünüz gibi kaçarak gitti. İftiraya da, vandallığa da fırsat vermeyeceğiz" dedi.

KAFTANCIOĞLU: YALANLAR ÜZERİNDEN ALGI OLUŞTURUYORLAR

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunarak, Kabaktepe'ye tepki gösterdi: Kaftancıoğlu konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Bugün AKP il başkanı Hadımköy’de açılışı yapılan Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası'nın çevresinde basın açıklaması yapmış. Kameralar önünde üretim yapılmıyor yalanına sığınırken, Halk Ekmek Başkanvekilinin 'fabrikayı birlikte gezelim' davetine icabet etmemiş. Acaba neden? Cevabı belli: Çünkü içeri girip gezmiş olsaydı eğer halk için nasıl bir tesisin yapılmış olduğunu görecekti. İşlerine gelmediği için yalanlar üzerinden oluşturdukları algılara sığınmak zorundalar çünkü. Korkacak bir şeyi olanlar kapıları kapatır, CHP’de sonuna kadar açık!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar