İYİ Parti, Örs'ün durumu netleştikten sonra suç duyurusunda bulunacak

İYİ Parti, Örs'ün durumu netleştikten sonra suç duyurusunda bulunacak
Hüseyin Örs'ün sağlık durumu hakkında sık sık bilgilendirilen İYİ Parti Lideri Akşener hastaneye gitti. Artı Gerçek'e konuşan yetkililer, Örs'ün durumu netleştikten sonra AKP’li Zafer Işık hakkı suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

Seda TAŞKIN


ANKARA- TBMM Bütçe görüşmeleri sırasında çıkan kavgada aldığı darbe sonucu hastaneye kaldırılan Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs yoğun bakımda gözetim altında tutuluyor. İYİ Parti bir taraftan Örs'ün sağlık durumunu yakından takip ederken bir taraftan da hukuki süreç başlatmak için hazırlıklarda bulunuyor.

Artı Gerçek'e konuşan İYİ Partili yetkililer Genel Başkan Meral Akşener de Örs’ün durumu ile ilgili sık sık bilgilendirildiğini söyledi. Aynı yetkililer Örs’e yumruk atan AKP’li Zafer Işık ile ilgili parti genel merkezinde suç duyurusu hazırlığı yapıldığını da belirtti. Işık’a ilişkin suç duyurusu Örs’ün sağlık durumunun netleşmesinin ardından yapılacak.

Örs'ün tedavisinin sürdüğü hastaneye siyasetçilerden ziyaretler de sürüyor. Gün boyu çok sayıda İYİ Partili ve CHP’li milletvekili hastaneye ziyarette bulundu. Ziyarete gelenler arasında Türkiye İşçi Partisi (TİP) yetkilileri de yer aldı.

AKP’den ise şu ana kadar tek ziyaret AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından gerçekleştirildi. Başhekimle görüşen Elitaş, hastane çıkışında yaptığı açıklamada bilincinin açık olduğunu ve kendisine sorulan sorulara yanıt verdiği bilgisini paylaştı. Elitaş ''Vekillerin birbirini tahrik etmeleri değil, hepimiz bu ülkenin insanıyız. Ağız dalaşı olabilir ama fiziki bir şey olmaması lazım. Meclis'e yakışmayan görüntüler''

AKŞENER HASTANEYE GİTTİ

Meral Akşener Örs hakkında bilgi almak akşam saatlerinde hastaneye ulaştı.

Hastane ziyaretinin ardından konuya dair sosyal medya üzerinden açıklama yapan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

"Değerli dava arkadaşım, Trabzon Milletvekilimiz Sn. Hüseyin Örs’ü hastanede ziyaret ettim. Şükürler olsun durumu iyi. Gazi Meclisimizde millet iradesine ve partimize yapılan saygısızlığı şiddetle kınıyorum. Hiçbir ahlaksız yumruk bizi hakkın ve hakikatin yolundan ayıramayacak!"

AHMET DAVUTOĞLU DA ÖRS'Ü ZİYARET ETTİ

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu da Akşener hastaneye ulaştıktan kısa süre sonra Örs'ü ziyarete geldi.

Öne Çıkanlar