İyi Partili Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişemiz var, evet

İyi Partili Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişemiz var, evet
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, 2023 seçimlerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olması halinde kazanamayacağından endişe ettiklerini söyledi: Kazanabilir de ama klasik AKP-MHP seçmeni gönülsüzdür oy vermede.

Yavuz Ağıralioğlu: Mansur Bey anketlerde daha avantajlı

Artı Gerçek - Millet İttifakı'nın 2023 seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin tartışma sürerken, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması halinde kazanamayacağından endişe ettiklerini söyledi. Ağıralioğlu, anketlerde önde olduğunu söylediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı işaret etti. Ağıralioğlu'nun, İYİ Parti lideri Meral Akşener için de "Meral Hanım hem başbakan hem cumhurbaşkanı" olur demesi dde ikkat çekti.

TV100'de Pazar Siyaseti programında konuşan Ağıralioğlu, "Siz kimin aday olmasını istiyorsunuz? Siz Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemiyor musunuz?" sorusuna yanıtında şu ifadeleri kullandı:

'KAFTANCIOĞLU ADAY OLSAYDI KAZANAMAZDI'

"Endişemiz var, evet. Bu endişemiz var. İstanbul'da diyelim ki Ekrem İmamoğlu adayken Canan Kaftancıoğlu'yla beraber Kaftancıoğlu da teşkilat başarısı gösterdi, Buğra başkanla iyi bir süreç yönettiler ama Canan Kaftancıoğlu aday olsaydı kazanamazdı.

CHP'nin çok kıymetli siyasetçileri var A takımından. Onlarla Ankara alınabilir miydinin cevabında bu. Mansur Yavaş ile alınabildi. İsimlere takılmıyoruz. Prensipte şurada durmaya çalışıyoruz. Kazanabilecek aday vurgumuzun merkezinde 'Bu kadar vaat ettiklerinin uzağına düşmüş partiye karşı oranın da güvenini kazanacak bir siyasi kriter belirlemeliyiz.

'ÇOK MATAH BİR ŞEY OLMAYABİLİR AMA...'

Kazanabilir de Sayın Kılıçdaroğlu ama klasik AKP-MHP seçmeni gönülsüzdür oy vermede. Makul söylemeliyim. Bizim klasik sağ muhafazakar, refleks olarak camide namaza girince safın soluna durmuyor ki oranın sevabı azdır diye. Bu çok matah makbul bir şey olmayabilir. Ama bu refleksi görmezden gelemeyiz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar