Süleyman Soylu’dan İYİ Parti’ye yönelik saldırıya ilişkin açıklama

Süleyman Soylu’dan İYİ Parti’ye yönelik saldırıya ilişkin açıklama
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Soylu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın kurşunlanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Soylu, "Husumet yöneltmek hem provokasyon hem de bu menfur olay üzerinden siyasi fırsatçılık yaymaktır" dedi.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırı sonrası açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Soylu, “İYİ Parti İl Binasına saldırı, bir provokasyondur” dedi.

Soylu devamında, “Olayı aydınlatmak için Polisimiz tahkikat yapmaktadır. Ancak olayın nedeni belirlenmeden husumet yöneltmek hem provokasyon hem de bu menfur olay üzerinden siyasi fırsatçılık yaymaktır. Fail/failler en yakın zamanda bulunacaktır” diye belirtti.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti'nin Merter'deki İstanbul İl Başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. İstanbul Valiliği saldırıya ilişkin inceleme yürütüldüğünü ve konuyla ilgili tahkikat başlatıldığını bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı düzenlendiğini açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saldırının ardından il başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen gün katıldığı canlı yayında kendisine yönelik söylediği "Beni kendinle uğraştırma" sözlerine işaret ederek "Bu defa da beni kendinle uğraştırma denildi. Bugün de partimizin İstanbul İl Başkanlığı 2 yerden kurşunlandı" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar