Devir teslim öncesi Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret: Gerçekten mahcup oldum

Devir teslim öncesi Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret: Gerçekten mahcup oldum
Yayınlanma:
A+ A-
Hafta sonu yapılan kurultayda genel başkanlık seçimini kazanan Özel, devir teslimi öncesi Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası konuşan Özel, "Bu aile ziyareti sırasında da son derece sıcak bir şekilde karşılandık. Gerçekten mahcup oldum" dedi.

Artı Gerçek - 38. Olağan Kurultay'da Genel Başkan seçilen Özgür Özel, bugün yapılacak devir teslim töreni ile CHP'nin 8. Genel Başkanı olarak görevine başlayacak. Tören, basına kapalı olarak gerçekleşecek. Tören öncesinde Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nu evinde ziyaret etti. İki isim tören öncesi kahve içti.

Dün Manisa'yı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Ankara'ya geldi. Özel, devir teslim töreni öncesinde eşi Didem Özel ile birlikte eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu evinde ziyaret etti.

CHP'de 2010'da yapılan 33. Olağan Kurultay'da genel başkanlığa seçilen ve 13 yıldır bu görevi aralıksız sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, bu görevi Özgür Özel'e teslim edecek.

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, devir teslim töreni öncesinde görevi devralacağı Kemal Kılıçdaroğlu'nun evine gideceğini belirterek "Bir baba oğulun görüşmesi gereken şeyleri görüşeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

ÖZEL'DEN ZİYARET SONRASI AÇIKLAMA

Özel çiftini kapıda Kemal Kılıçdaroğlu karşıladı.

Yaklaşık yarım saat süren görüşme sonrası basın mensuplarına konuşan Özgür Özel, "Sayın Genel Başkanımızı ve değerli eşlerini evlerinde ziyaret ettik. Bundan sonra da ilerleyen süreçte hem ailece hem de sayın Genel Başkanımızın tecrübesi ve birikimi hep önümüzü açar" dedi.

Özel, şunları söyledi: "Bu aile ziyareti sırasında da son derece sıcak bir şekilde karşılandık. Gerçekten mahcup oldum. Sayın Genel Başkanımın uğurlaması ve karşılaması nezaketini gösteriyor. Sayın Genel Başkanımıza çok teşekkür ediyorum."

aa-20231108-32737215-32737214-chp-genel-baskani-secilen-ozgur-ozel-kemal-kilicdaroglunu-evinde-ziyaret-etti.jpg

ÖZEL'İN İLK SINAVI YEREL SEÇİMLER

Özgür Özel'in genel başkanlığı almasıyla CHP'de yeni bir dönem de başlamış olacak. Partinin 8. Genel Başkanı ünvanını alan Özel'in ilk sınavı yerel seçimler olacak.

Parti Meclisi (PM) ile ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi günü yapacak olan Özgür Özel, üyelerin görüşlerine başvurarak Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) oluşturacak.

Özgür Özel'in yeni MYK'sinin geniş kapsamlı olacağı ve her alana bir atama yapacağı belirtiliyor.

Yeni MYK'nin 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak ilk toplantısına başkanlık edecek Özel, salı günü de genel başkan olarak ilk kez grup toplantısında milletvekillerine hitap edecek.

İLK ZİYARET DEPREM BÖLGESİNE

Özgür Özel, genel başkan olarak ilk yurt içi ziyaretini perşembe günü deprem bölgesi Hatay'a yapması bekleniyor.

Özel, Hatay'ın ardından "ikinci memleketim" dediği Osmaniye'yi ziyaret edecek.

yeni-proje-10.jpg

ÖZGÜR ÖZEL: KILIÇDAROĞLU'NU EVİNDE ZİYARET EDECEĞİM, BABA OĞULUN GÖRÜŞMESİ GEREKENLERİ GÖRÜŞECEĞİZ

Özgür Özel, devir teslim töreni için eşi Didem Özel ile birlikte Ankara'ya geldi. Özel, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Özel, şunları söyledi:

"Elbette böyle sembolik günlerde böyle karşılamalar önemli ama artık protokolü azaltacağız, koruma sayısını azaltacağız. İlk gün gelen koruma ekibini yollamak istedik. 'Öyle olmaz, artık istemeseniz de korunmanız gereken bir statünüz var' dediler. Yarından itibaren o işe sosyal demokrat bir partiye, sosyal demokrat bir lidere yakışır şekilde düzenleyeceğiz.

Zorlu bir kongre süreci geçirdik. Öncesinde çok üzüldük, kırıldık, söylenmeyecek sözler söylendi. Onları parti içinde konuşuruz, bir daha bunların olmaması için gerekli tedbirleri almak boynumun borcu. Ankara'ya adımımı atıyorum, geçmişten bugüne hatırladığım, içimde biriktirdiğim bir düşmanlık, alınacak intikam yok, kat edilecek yol var, iktidara gitmek durumundayız hep beraber.

yeni-proje-9.jpg

Ankara'da mevcut belediyelerimizi koruyacağız ama üstüne kimsenin aklına, hayaline getirmeyeceği başarı koymak durumundayız. Bunun için örgütümüze güveniyoruz.

Önce Anayasa Mahkemesi önündeki eyleme destek verip ardından sayın Genel Başkanımız ve değerli eşlerinin yanına evlerinde bir ziyaret yaparak hem şahsım hem sizler için resmi devir teslimden önce bir baba oğulun görüşmesi gereken şeyleri görüşmeye, ona da bundan sonra ömrümüz boyunca göstereceğimiz aktif vefa için bundan sonraki süreçte sürekli istifade edeceğimiz, gönlünü hoş tutacağımız, onun çok sevdiği örgütümüze katkı sağlamaya süreci sağlayacağımıza söz veriyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar