Bayındır’dan Batman kayyımına tepki: Şov yapma, işini yap

Bayındır’dan Batman kayyımına tepki: Şov yapma, işini yap
DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, sel felaketine dair eleştirileri "provokatif" olarak nitelendiren ve kendisini hedef alan Batman kayyımı Ekrem Canalp’e, "Sel üzerinden şov yapma, işini yap" tepkisinde bulundu.

Artı Gerçek - Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Batman Milletvekili Keskin Bayındır, üçü çocuk dört kişinin öldüğü sel felaketine dair eleştirileri "provokatif" olarak nitelendiren ve bütün ihtiyaçların karşılandığını iddia eden Batman Belediyesi kayyımı Vali Ekrem Canalp’e tepki gösterdi. Bayındır, X sosyal medya hesabı üzerinden, kayyıma "şov yapma, işini yap" diyerek tepki gösterdi.

'BİZ BURADAYIZ, SİZ GİDECEKSİNİZ'

Bayındır, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle her şeyi geçtim, yahu sen kayyımsın kayyım! Daha büyük utanç ne olabilir? Batman halkının iradesine, değerlerine atanmış; istenmediği halde zorla orada duran birisin. Önce bu utançla yüzleş sonra çık ne diyeceksen de! Haddini bil! Siyaset istiyorsan istifa et başvurunu yap. Kirli siyasetle ithamda bulunmuşsun! Firavun sizin elinize su dökerken mi bunları diyorsun? Cenazeler yerde iken ‘oyumuz arttı’ diyenlerden mi öğreneceğiz siyaseti? Boş yapma, karnımız tok."

'JUNİOR SÜLEYMAN OLMA ARZUSU'

Bayındır, kayyımın "Junior Süleyman olma arzusu" taşıdığını belirterek, şunları yazdı:

"Eşbaşkanlık, bu topraklarda aklının alamayacağı kadar büyük bir değerdir. Onun kumaşı büyük bedeller sonucu dikilmiştir. Boş dediğin eşbaşkanlık koltuğuna atanıp çifte maaş alıyorsun. Madem boş, kalksana? Her şey olursunuz ama rezil olmazsınız değil mi? Sel üzerinden şov yapma. İşini yap. Junior Süleyman olma arzuların olabilir lakin sana pabuç bırakmayız. Rûyê reş ne hewceyî teniyê ye. Bizim elbiselerimizde toz da olur çamur da! Bundan utanmayız. Ama dilimizde çamur olmaz, üzerimizde yolsuzluk, hayatımızda ikiyüzlülük gibi lekeler olmaz. Kar gider, dağ kalır. Buradayız. Ama siz gideceksiniz!"

ekran-goruntusu-2023-11-30-002235.jpg

'EŞ BAŞKANLIK DEĞİL BOŞ BAŞKANLIK' DEMİŞTİ

Dün (29 Kasım) gündüz saatlerinde TPAO Kristal Park Tesislerinde gazetecilerin karşısına geçen kayyım vali Ekrem Canalp, HEDEP milletvekilleri ve yöneticilerini hedef almış ve "Batman'a iki kuruş faydanız yok" demişti.

Canalp, şu sözleri kullanmıştı:

“Selin yaşandığı ilk gün biz yaraları sarmaya çalışırken, görevden uzaklaştırılmış belediye başkanı sahada yaramızı deşmeye kalkıştı. Sözüm ona siyasiler, sahada provakatif açıklamalar yaptı. Bu ne Türkiye’de ne dünyada görülmüş bir şey değil. Kirli siyaset yapan, çamur siyaseti yapan kişilere buradan cevap vermek istiyorum. Keskin Bayındır, Batman Milletvekili, bir partinin sözüm ona eş genel başkanı. Vatandaşlarımızın yemek ihtiyaçları karşılanmıyor, barınma ihtiyaçları karşılanmıyor, sadece çorba dağıtıyorsunuz, kimse afet bölgesine gelmedi diyor. Afet gecesi itfaiye ile oradaydım. İlk saatlerinden beri herkes sahadaydı. Sabahlara kadar bu çalışma devam etti. Sen bunu nereden sallıyorsun? Siz hangi yüzle devlet buraya gelmedi diyorsunuz? Hem sabah kahvaltısı hem sıcak öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere toplam 130 bin porsiyon yemek dağıttık. Batman, Türkiye’de hiçbir vilayette olmayan bir özelliğe sahip. Her ilçemizde, merkezimizde aşevi yaptık. Sizin dünyadan ve Batman’dan haberiniz var mı? Vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları karşılanmadı diyorsunuz. Yazıklar olsun. Barınma ihtiyacı onları ortaöğretim öğrenci yurdumuza aldık. Siz hangi yüzle barınma ihtiyaçları karşılanmadı diyebiliyorsunuz? Keskin Bayındır, bu eş başkanlık değil, boş başkanlık.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar