Kılıçdaroğlu'ndan ÖTV çıkışı: Ciddiye alınacak bir tarafları olmadığını ispatladılar

Kılıçdaroğlu'ndan ÖTV çıkışı: Ciddiye alınacak bir tarafları olmadığını ispatladılar
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kılıçdaroğlu, ÖTV matrah güncellemesinin ardından, "Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar" dedi.

Artı Gerçek - Bir süredir otomotiv sektörünün gündeminde olan ÖTV matrah güncellemesinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu düzenlemeye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, 12 Ağustos'taki "Sevgili halkım, bunların Saraydan atanma bakanı “biz ÖTV’yi artıracaktık, Kılıçdaroğlu konuştu” demiş. Söz verdim, seçimden sonra ÖTV indirilecek. İkinci el fiyatına yeni araba alacaksınız. Bunların atanmışlarına gelince, her şeyleri skandal, ciddiye alınacak bir tarafları yok." tweetini alıntılayarak, şu mesajı paylaştı: "Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar."

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 25 Temmuz’da Twitter hesabından evinin mutfağından yurttaşlara seslendiği bir video ile ÖTV konusunda 'indirim' vaadinde bulunmuştu. "Bizler iktidara gelinceye kadar araba alımını öteleyin. Araba almayın" çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, "Geldiğimizde halkımızın en çok rağbet gösterdiği araç segmentlerinde ÖTV'yi çizeceğiz" sözü vermiş, ÖTV'nin yalnızca lüks araç alanlarda uygulayacağını belirtmişti.

CHP liderinin bu vaadinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebatİ'nin geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda söylediği sözler sosyal medyaya yansımıştı. Nebati toplantıda ÖTV artırımına mı gitsek' dedik bu genel başkan (Kemal Kılıçdaroğlu) yanlış anlamış bizi; yanlış dinlemiş. ‘ÖTV indirilecek’ dedi. ‘ÖTV indirilecek’ deyince de millet araba almamaya başladı. Almamaya da devam etsin. Biz kendi aramızda demedik mi ‘Ya şu ÖTV’yi artıralım da şeyi biraz kıralım" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar