Kulis: Tuncay Özkan odasını boşalttı, yerine Okan Konuralp geliyor

Kulis: Tuncay Özkan odasını boşalttı, yerine Okan Konuralp geliyor
Yayınlanma:
A+ A-
Kamuoyunda 'görevinde alındı' iddialarıyla sık sık gündeme gelen Tuncay Özkan’ın yerine Okan Konuralp’in geleceği iddia ediliyor. Tuncay Özkan'ın geçen hafta odasını boşalttığı öğrenildi.

Seda TAŞKIN


ANKARA - Bir süredir kamuoyunda görevinden alınacak söylemleri ile gündeme gelen CHP Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan yerine Eski RTÜK üyesi ve aynı zamanda CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp’in geleceği iddia ediliyor.

TUNCAY ÖZKAN ODASINI BOŞALTTI

tuncay.jpg
Tuncay Özkan'ın odası

Artı Gerçek’in edindiği bilgiye göre Tuncay Özkan geçen hafta odasını boşalttı. Bir süredir görevden alınacak ve istifa edeceği yönünde haberlere konu olan Özkan’ın yerine Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Okan Konuralp getirildiği belirtiliyor. Daha önce Özkan iki defa bu konuyla alakalı gündeme gelmişti. Okan Konuralp’ten önce bu göreve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un getirileceği konuşuluyordu.

Bakanların yemin ettiği ve meclis başkanının seçildiği gün muhalefet kulisinde Tuncay Özkan, Okan Konuralp ve Engin Altay beraber otururken görüldü. Üçünün arasındaki hararetli tartışma dikkat çekti.

KONURALP HEM İKTİDAR HEM DE MUHALEFET MEDYASINI ELEŞTİRMİŞTİ

Konuralp bu yıl Marmaris’te düzenlenen "Anadolu Buluşması - Marmaris Yerel Medya Çalıştayı"nda hem muhalefet hem de iktidar medyasını eleştirmişti. Eski RTÜK üyesi Okan Konuralp medyanın kutuplaşmaya olan katkısını tartışarak, herkesin kendi mahallesine konuştuğu bir medya düzeninin sürdürülebilir olmadığını söylemişti. Konuralp bir konuda İlhan Taşçı’dan farklı düşündüğünü ifade ederek “YÖK’ü kaldırmayı nasıl düşünüyorsak RTÜK’ü kaldırmayı düşünmeliyiz, buna ihtiyacımız yok” demişti.

Öne Çıkanlar