Naci Görür'den CHP'ye deprem eleştirisi: Nasıl görmezler, anlayamadım

Naci Görür'den CHP'ye deprem eleştirisi: Nasıl görmezler, anlayamadım
Prof. Dr. Naci Görür, CHP'nin vizyon belgesinde depremden hiç söz edilmemesini eleştirdi: 50 sn’de on binlerce insanı öldürecek, ülkenin ekonomisini çökertecek, hemen hemen her gün kendini hatırlatan bu sorunu nasıl görmezler anlayamadım.

Artı Gerçek - Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Naci Görür, CHP'nin vizyon belgesinin açıklandığı "İkinci Yüzyıla Çağrı" toplantısında deprem riskine hiç değinilmemesine tepki gösterdi. Görür, kendisinin de katıldığı toplantı hakkında "Memnun olmadığım ve umudumun kırıldığı tek şey ise depremden hiç söz etmemeleri oldu" dedi.

Görür, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısına akademisyen olarak davetliydim. Ülkenin çok önemli sorunları dile getirildi, çözüm yolları önerildi ve çok değerli bilim insanları konuşturuldu. Beni en memnun eden şey hertürlü çözümün odağına bilim ve teknolojiyi koymaları oldu" dedi.

"Memnun olmadığım ve umudumun kırıldığı tek şey ise depremden hiç söz etmemeleri oldu" diyen Görür, şu eleştiriyi getirdi:

'NASIL GÖRMEZLER ANLAYAMADIM'

"Bu ülkenin hiç değişmeyecek, dünya var oldukça insanlarımızın can güvenliğini tehdit edecek, 50 sn’de on binlerce insanı öldürecek, ülkenin ekonomisini çökertecek, hemen hemen her gün kendini hatırlatan bu sorunu nasıl görmezler anlayamadım.

Daha şu anda bile Düzce’de yüzlerce ev yıkılıyor, İzmir’deki mağdurlar sızlanıyor, henüz daha Elazığ’ın yaraları tam olarak sarılmadı deprem nasıl akla gelmez. Çocuk aç yatağa girmeyecek de insanlar can güvenliğinin olmadığı evlere nasıl girecek?"

'DAHA NE KADAR CANIMIZI KAYBETMEMİZ LAZIM?'

Görür, mesajını şu sorularla sürdürdü: "Neden iktidarı ve muhalefeti bu deprem işini gerektiği gibi ele alıp deprem kuşaklarındaki yerleşim alanlarını deprem dirençli hale getirmiyor, getirecek plan ve programı halka açıklamıyor? Bunun için daha ne kadar canımızı kaybetmemiz lazım?" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar