Özgür Özel'den, Mustafa Destici'nin iddiasına yalanlama: Kesinlikle doğru değil

Özgür Özel'den, Mustafa Destici'nin iddiasına yalanlama: Kesinlikle doğru değil
Yayınlanma:
A+ A-
CHP'li Özgür Özel, "Destici, HDP ile CHP'nin bir gizli protokol yaptığı yönünde açıklamalarımın bulunduğunu iddia etti. Bu iddia kesinlikle doğru değil" açıklamasını yaptı. Özel, HDP seçmeni ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

Artı Gerçek - CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel, “Halk TV’de katıldığım bir programda kullandığım ifadelerin bir grup sosyal medya trolü tarafından çarpıtılmasının ardından Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin İstanbul İl Kongresinde bu yanlış değerlendirmeleri devam ettirmiştir. Mustafa Destici, HDP ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir gizli protokol yaptığı yönünde açıklamalarımın bulunduğunu iddia etmektedir. Bu iddia kesinlikle doğru değildir” dedi.

CHP'li Özel, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'nin iddiasını yalanladı.

Mustafa Destici'nin iddiasına ilişkin yazılı açıklama yapan Özgür Özel, "Halk TV’de katıldığım bir programda kullandığım ifadelerin bir grup sosyal medya trolü tarafından çarpıtılmasının ardından Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin İstanbul İl Kongresinde bu yanlış değerlendirmeleri devam ettirmiştir" dedi.

Özel, "Mustafa Destici, HDP ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir gizli protokol yaptığı yönünde açıklamalarımın bulunduğunu iddia etmektedir. Bu iddia kesinlikle doğru değildir" ifadelerini kullandı.

KONUŞMASINI AKTARDI

Özgür Özel, şöyle devam etti:

"İlgili programdaki ifadelerim, 'Resmen ittifak olmadığımız ama oy aldığımız seçmenlerde örneğin Doğu ve Güneydoğu illerindeki seçmenlerde de imzalanmış bir gizli protokol ve o protokoldeki vaatler üzerinde birtakım gönül kırıklıkları var' biçimindedir."

"Programı izleyen herkesin de anlayabileceği gibi, o programda Zafer Partisi ile yapılan protokolün Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da seçmenleri olumsuz etkilediğine işaret ettim" diyen Özel, şunları söyledi:

"Zafer Partisi ile yapılan protokole yönelik 28 Mayıs öncesinde ve sonrasında kamuoyunda ciddi bir tepki oluştuğu, bu tepkinin 28 Mayıs seçimlerinde Doğu ve Güneydoğu illerinde seçim sonuçlarına yansıdığı açıktır. İfadelerim bu çerçevededir."

DESTİCİ NE DEMİŞTİ?

Destici, Özel’in açıklamaları üzerine partisinin İstanbul İl Kongresinde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı;

"Yani sadece Ümit Özdağ ile protokol imzalanmamıştır. HDP'yle de gizli protokol yapmışlar. Bunu kim açıklıyor? Bunu şu anda CHP'nin Grup Başkanı, Meclis'teki grubunun başkanı ve şu anda genel başkan adayı olan Özgür Özel söylüyor. Yani itiraf edin. Biliyorsunuz Ümit Özdağ ile yapılan gizli anlaşma CHP'nin iradesi dışında kamuoyuna yansımış ve büyük tepkilere sebep olmuştu.

Şimdi milletimiz CHP'nin terör örgütünün uzantılarına ne tür tavizler, taahhütler verdiğini merak ediyor. CHP, HDP ile işbirliği yaptığı gizli anlaşmayı açıklamak ve terörle işbirliği yaptıkları iddialarıyla ilgili milletimize hesap vermek zorundadır. Birilerine İçişleri Bakanlığını, MİT Müsteşarlığını verenler acaba HDP'ye de Adalet Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığını mı vermiştir? Bunu açıklamadılar." (AA)

Öne Çıkanlar