Özgür Özel'in, 'en kriminal ve karanlık bakan' sözleri Süleyman Soylu'yu kızdırdı

Özgür Özel'in, 'en kriminal ve karanlık bakan' sözleri Süleyman Soylu'yu kızdırdı
Süleyman Soylu, Özel'in "Soylu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kriminal ve karanlık bakanı" sözlerine sinirlendi. CHP'li Başarır da "Yaptırdığınız makyaj operasyonları yetmiyor akıl operasyonu da lazım" diyen Soylu'ya "Yüzsüz, utanmaz, arlanmaz…" dedi.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı olduğu 7 yıl boyunca organize suç örgütü liderleri ve uyuşturucu ticareti üzerinden çokça eleştirilen ve doğrudan kendileri ya da yakınları suça karışmış kişilerle çektirdiği fotoğraflarla gündeme gelen Süleyman Soylu, bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kriminal ve karanlık bakanı" diye nitelendi.

Özel, “Kayıplar bulunsun, failler yargılansın” talebiyle her hafta cumartesi günleri eylem yapan Cumartesi Anneleri/İnsanları'nın 25 Ağustos 2018’de gerçekleştirmek istediği 700’üncü hafta eyleminde polis saldırısını ve Soylu'nun bu saldırı üzerindeki sorumluluğunu hatırlattı. Özel, "Süleyman Soylu Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kriminal ve karanlık bakanı Cumartesi Annelerinin 700’ünü eylemine saldırdı" dedi.

SOYLU: AKIL OPERASYONU DA LAZIM

Özel'in bu sözlerine sinirlenen Soylu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak "Yaptırdığınız makyaj operasyonları yetmiyor akıl operasyonu da lazım ancak onun da çaresi yok" sözlerini sarf etti.

Soylu'nun paylaşımı şu şekilde:

"Özgür Özel bey Yaptırdığınız makyaj operasyonları yetmiyor akıl operasyonu da lazım ancak onun da çaresi yok. Bir önceki başkanınız da aynı iftiraları söyleyerek 'ortak' kumpasınızla gitti. Esas patronunuzdan kurtulabilirseniz, Allah’a şükür biz buradayız… Bu arada cezaevindeki bilumum PKK DHKPC’li kriminal olmayan! terörist arkadaşlarınızı da unutmayınız."

ekran-goruntusu-2024-05-21-153506.png

Editörün notu: Anlam, anlatım bozuklukları ve imla hataları Soylu'ya aittir

CHP'Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: YÜZSÜZ

CHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da Soylu'nun paylaşımını alıntılayarak "Yüzsüz, utanmaz, arlanmaz…" dedi.

ekran-goruntusu-2024-05-21-153635.png

ÖZGÜR ÖZEL SOYLU İÇİN NE DEMİŞTİ?

Özgür Özel, Cumartesi Anneleri/İnsanları'nın 25 Ağustos 2018’de gerçekleştirmek istediği 700’üncü hafta eyleminde polis saldırısını ve Soylu'nun bu saldırı üzerindeki sorumluluğunu hatırlatmıştı.

Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için şunları söylemişti:

"27 Mayıs 95’ten beri aileler her cumartesi günü İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde toplanıyorlar ve faili meçhul cinayetlere kurban giden hayatta mı değiller mi diye bilmedikleri yakınları için orada toplanıyorlar. 13 Mart 1999’da orantısız bir müdahale sonrası eylemlere ara verilmişti. 31 Ocak 2009’da yeniden başladı. dönemin Başbakanı Sayın Erdoğan Dolmabahçe’de anneleri kabul etti ve devlet sözü verdi.

Berfu Ana hayattaydı, 31 yıldır evladını bekliyordu. Devlet bir söz verdi evladını bulmak hiç değilse evladının kemiklerini teslim etmekti. Berfu Ana iki yıl sonra 106 yaşında evladına kavuşamadan gözleri açık gitti.

O günden sonra annelerin eylemleri devam etti ama 25 Ağustos 2018’de Süleyman Soylu Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kriminal ve karanlık bakanı Cumartesi Annelerinin 700’ünü eylemine saldırdı ve orantısız güçle, o eylemi dağıttı ve oradaki anaları evlatları destekçileri perişan etti. O tarihten bu tarihe marifetmiş gibi Galatasaray Meydanı annelere kapalı. Her hafta anneleri tutukladılar akşam saldılar. Soylu yılmadı anneler yılmadı, Soylu utanmadı anneler bir adım geri durmadı."

Öne Çıkanlar