Paylan'dan HDP'yi hedef alan Ağıralioğlu'na: Dilimizi ısırıyoruz

Paylan'dan HDP'yi hedef alan Ağıralioğlu'na: Dilimizi ısırıyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
HDP'li Garo Paylan, İYİ Partili Ağıralioğlu'nun "HDP'nin olduğu bir denklemde biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız" açıklamasına tepki gösterdi. Paylan, "Kullanmak istemediğim sıfatları kullanabilirim. Ama dilimizi ısırıyoruz" dedi.

Artı Gerçek - HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun basın toplantısındaki HDP'yi hedefe koyan sözlerine tepki gösterdi. Birkaç gündür söylemleriyle eleştirilen Ağıralioğlu'nun HDP'yi hedef alan açıklamalarına karşı Paylan, "Dilimizi ısırıyoruz" diyerek sebebini açıkladı.

Garo Paylan, Yavuz Ağıralioğlu'nun yaptığı çıkış hakkında Halk TV'ye açıklamalarda bulundu. Paylan, Ağıralioğlu'na karşı kaba siyaset dilini kullanmayacağını şu sözlerle dile getirdi:

'BİRÇOK SIFAT KULLANABİLİRİZ AMA KULLANMIYORUZ'

“Ben de ona karşı inanın bir araba laf söyleyebilirim. Şu anda kullanmak istemediğim sıfatları kullanabilirim. Ama dilimizi ısırıyoruz. Kullanmıyoruz. Niye? Çünkü onun da seçmenleri var ve onun seçmenleri de değişim talebi içindeler."

NE OLMUŞTU?

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP'yi hedef almıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için Altılı Masa'da kendilerine "pusu kurulduğunu" iddia eden Ağıralioğlu, HDP için ise şöyle konuşmuştu:

"Söylüyorum ki HDP'nin olduğu bir denklemde biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Ben defalarca ifade ettim. HDP'ye oy veren 6 milyon seçmen, herhangi bir partimiz, HDP'ye oy veren vatandaşlarımızın oyunu alabilirse ben bunun övüncüyle yaşarım." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar