Samsun'da MHP'den istifa dalgası: Beş ilçe başkanı ile altı il yöneticisi görevlerini bıraktı

Samsun'da MHP'den istifa dalgası: Beş ilçe başkanı ile altı il yöneticisi görevlerini bıraktı
Yayınlanma:
A+ A-
MHP Genel Merkezi'nin Samsun'da üç ilçe başkanını görevden alması üzerine, beş ilçe başkanı ve altı il yöneticisi istifa etti. İl Başkanı, "Böylesi bir dönemde camiamızı zor duruma sokma çabasında olanları Ülkücü-Milliyetçi hafıza unutmaz" mesajı verdi.

Artı Gerçek - Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinin ve seçimlerde adaylık hazırlıklarının başlamasının ardından MHP'de yaşanan hareketlilik sürüyor. Son olarak, genel merkezin Samsun'da üç ismi görevden almasından sonra beş ilçe başkanı ve altı il yöneticisi istifa etti.

Yeni Çağ gazetesinin haberine göre MHP Genel Merkezi, geçtiğimiz günlerde Atakum İlçe Başkanı Murat Akoğlu, Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün ve Tekkeköy İlçe Başkanı Köksal Kısa’yı görevden aldı. Ardından da bu üç ismin yerine yeni atamalar yapıldı. Atakum İlçe Başkanlığı'na Metehan Yusufoğlu, Çarşamba İlçe Başkanlığı'na Harun Kaya ve Tekkeköy İlçe Başkanlığı'na Hakan Süzer getirildi.

Görevden almaların hemen ardından MHP’de üst üste istifalar gelmeye başladı. Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel, Salıpazarı İlçe Başkanı Hasan Yüksel ve Ladik İlçe Başkanı Selami Aktaş görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. İstifalar bu isimlerle de sınırlı kalmadı ve MHP İl yönetiminde bulunan altı kişi daha istifalarını verdi.

'İSTİFALAR ONLARIN TERCİHİ'

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın milletvekili aday adayı olmak için görevden ayrılması üzerine yerine görevlendirilen yeni Başkan Osman Kandıra, istifalarla ilgili açıklama yaptı.

Her şeyin genel merkezin bilgisi dahilinde gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Kandıra, “Yorulan değişir. Davanın değil adamının adamı olan gider. Liyakat ile değil hatır gönül ile makamlara getirilenler ile başarılı olunamayacağı, değişimi görüp gereğini yapanlardan da bellidir. İstifa tek taraflıdır ve onların tercihidir. Görev değişimini uygun görmüşler, bizim önümüzü açmak için istifa ettiler. Saygı ile karşılıyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz. İstifa eden ilçe başkanlarının yerine, yeni isimler ve yönetim atanacaktır. Yeni kan ve yeni can ile MHP hem Türkiye’de hem de Samsun’da yoluna daha güçlü devam edecektir. Kendilerince bir oyun içinde olanları ve kendi siyasi hırsları uğruna partimizi ve böylesi bir dönemde camiamızı zor duruma sokma çabasında olanları da Ülkücü-Milliyetçi hafızanın unutmayacağını da belirtmek isterim” ifadelerini kullandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar